SZKODNIKI W DOMU

(19 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY SZKODNIKI W DOMU

Rybiki cukrowe w łazience: jak się ich pozbyć. Zwalczanie szkodników

Rybiki cukrowe w łazience: jak się ich pozbyć. Zwalczanie szkodników

Rybiki cukrowe, inaczej srebrzyki lubią miejsca wilgotne, dlatego najczęściej możemy zauważyć je w łazience i jej okolicach. Podpowiadamy, jak pozbyć się rybików. Oto domowe, skuteczne sposoby na zwalczanie rybików, szkodników w mieszkaniu.

Pchła ludzka: jak wygląda, jak się jej pozbyć. Pchły w domu: zwalczanie

Pchła ludzka: jak wygląda, jak się jej pozbyć. Pchły w domu: zwalczanie

Pchły w domu mogą pojawić się nawet wtedy, gdy nie masz zwierząt w domu, wystarczy, że odwiedzisz miejsce, gdzie jest ich dużo. Jak się skutecznie pozbyć pcheł z domu? Zobacz jak wygląda pchła ludzka, czy można się nią zarazić od zwierząt, jak skutecznie wytępić pchły domowymi sposobami.

Sposoby na mole spożywcze i mole w szafie: insekty domowe

Sposoby na mole spożywcze i mole w szafie: insekty domowe

Mole spożywcze, czy mole w szafie to częste szkodniki pojawiające się w mieszkaniu. Mole nie tylko niszczą ubrania, ale i zanieczyszczają jedzenie. Oto skuteczne domowe sposoby na mole, podpowiadamy jak sobie poradzić z tymi szkodnikami w mieszkaniu.

Karaluchy i prusaki: zwalczanie. Jak się pozbyć karaczanów z domu

Karaluchy i prusaki wzbudzają wstręt. Jak się ich pozbyć? Najlepszym sposobem jest dezynsekcja przeprowadzona przez profesjonalną ekipę, ale najpierw warto wypróbować domowe sposoby na zwalczanie karaluchów i prusaków w domu. Prusaki i karaluchy żerują w nocy, aby się ich pozbyć przede wszystkim trzeba dokładnie i regularnie sprzątać mieszkanie, nie zostawiać resztek jedzenia, uszczelnić wszystkie szpary i instalację.

Pluskwa domowa: dlaczego jest groźna i jak się jej pozbyć z domu

Pluskwy domowe są groźne dla człowieka. Podpowiadamy, jak pozbyć się pluskiew z mieszkania i gdzie najczęściej występują w domu. Co zrobić, kiedy przyniesiemy pluskwy do domu z zewnątrz? Jak przeprowadzić odpluskwianie, by pozbyć się pluskiew raz na zawsze?

Muszki owocówki: jak zwalczyć? Dobre sposoby na muszkę owocową, czyli wywilżnę

Muszki owocówki, czyli wywilżny, potrafią w lecie naprawdę uprzykrzyć życie. Jak się pozbyć owocówek, które pojawiają się "znikąd", jeśli tylko poczują, że gdzieś na wierzchu zostały owoce czy warzywa? Przedstawiamy dobre sposoby na zwalczanie muszek owocówek – m.in. pułapki z owoców, z octem oraz z butelką.

Skorek w domu: zwalczanie. Skorek pospolity: jak wygląda, czy jest szkodliwy i jak się go pozbyć

Skorek, popularnie nazywany szczypawicą, często pojawia się w domu. Podpowiadmy, jak pozbyć się skorków z mieszkania.

Trojszyk w domu: zwalczanie. Gdzie można znaleźć trojszyki, jak szkodzą i jak się ich pozbyć

Trojszyk to szkodnik, który najczęściej ataktuje produkty spożywcze mączne. Dowiedz się jak wyglądają trojszyki, jak jest ich szkodliwość oraz jak się ich pozbyć z domu.

Sposób na muchy - jak pozbyć się much w domu?

Sposób na muchy nie powinien ograniczać się jedynie do użycia tradycyjnej łapki. Jako że muchy w domu są uciążliwe i przenoszą też groźne choroby dla człowieka, warto zapoznać się z innymi skutecznymi metodami na pozbycie się tych uciążliwych szkodników. Dowiedz się, co odstrasza muchy i jakie domowe sposoby są najbardziej efektywne! 

Wołki zbożowe w domu: jak się pozbyć tych szkodników?

Wołki zbożowe i ryżowe to szkodniki pojawiające się w domu. Podpowiadamy, jak się pozbyć wołków zbożowych i ryżowych, gdzie je można znaleźć i jak szkodzą. Zapoznaj się z naszym poradnikiem zwalczania wołków zbożowych i ryżowych.

Gryzki (psotnik, zakamarnik) w domu: jak się pozbyć gryzek?

Gryzki, inaczej psotniki zakamarniki, gdy pojawią się w domu, są traktowane jako szkodniki. Podpowiadamy, jak pozbyć się gryzków i gdzie najczęściej można je spotkać w domu.

Omacnica spichrzanka: jak się jej pozbyć z domu? Zwalczanie omacnicy spichrzanki

Omacnica spichrzanka to często występujący szkodnik w domu, znany pod nazwą mola spożywczego. Jak wygląda, gdzie zazwyczaj przebywa i jak się jej pozbyć z domu? Poznaj sposoby zwalczania omanicy spichrzaki. 

Pleśniakowiec lśniący: jak się pozbyć tego szkodnika

Gdzie można znaleźć pleśniakowca lśniącego i jak się go pozbyć: poradnik. Wyjaśniamy czy są to groźne szkodniki, które mogą pojawić się w domu oraz przedstawiamy skuteczne sposoby zwalczania pleśniakowców.

Mklik mączny. Szkodniki w domu: jak wyglądają mkliki i jak się ich pozbyć

Szkodniki w domu: gdzie można znaleźć mkliki, jak szkodzą i jak się ich pozbyć. Mkliki to motyle podobne do moli, podpowiadamy jak je zwalczać. Najczęściej w domu pojawia się mklik mączny.

Rozkruszki w domu: jak się ich pozbyć. Rozkruszki i roztocza, gdzie je można znaleźć i jak szkodzą

Szkodniki w mieszkaniu: rozkruszki. Sprawdź, jak się ich pozbyć. Najczęściej w mieszkania i magazynach pojawia się rozkruszek mączny, który poraża żywność.

Spichrzel surynamski w domu: zwalczanie. Czy spichrzel jest szkodliwy i jak się go pozbyć

Spichrzel surynamski to szkodnik, który najczęściej pojawia się w mące. Szkodniki w domu: zwalczanie i szkodliwość spichrzela surynamskiego.

Świdrzyk cygarowiec: zwalczanie. Szkodniki świdrzyk: jak wygląda, czy jest szkodliwy i jak się go pozbyć

Świdrzyk cygarowiec szkodnik: sprawdź jak wygląda, gdzie najczęściej występuje oraz jakie są metody jego zwalczania.

Mole spożywcze w kuchni: jak pozbyć się moli spożywczych?

Mole spożywcze łatwo zauważyć. Otwierasz szafkę kuchenną i wyfruwa z niej podłużny, brązowo-szary motyl. Albo wsypujesz do garnka kaszę i zauważasz, że w produkcie znajdują się nieduże larwy. Mole spożywcze to jedne z najczęściej spotykanych w naszych domach szkodników, a zarazem jedne z najtrudniejszych do wyplenienia. Co zrobić, by pozbyć się moli z kuchni? Jak zabezpieczyć półki, szuflady i szafki kuchenne przed ich ponownym pojawieniem się? Poznaj domowe sposoby!

Roztocza: jak ograniczyć występowanie roztoczy kurzu domowego?

Roztocza w domu są wszędzie. Stają się szczególnie dokuczliwe, jeśli wywołują alergię. Dowiedz się, jak pozbyć się roztoczy kurzu domowego i co zrobić, by ograniczyć ich występowanie w mieszkaniu.

Strona 1 z 1

1