STYLOWE ŚWIĘTA

(2 artykuły i zdjęcia)

Aranżację domu na Boże Narodzenie szykujemy jeszcze staranniej niż na jakąkolwiek inną uroczystość roku. Robimy to dla naszych bliskich –  przecież to najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt – ale też po to, by długie zimowe wieczory nasz własny świat rozbłysnął światłem i kolorami.

 

Świąteczny nastrój w całym domu

 

Choinka w salonie to zdecydowanie za mało. Tak lubimy te święta i ich magiczny nastrój, że chcemy poczuć je w każdym zakątku domu! Aby osiągnąć dobry efekt, wybierzmy jeden styl, konwencję lub kolor – spójną koncepcję wystroju dla całego domu. Zacznijmy od drzwi wejściowych. Powieszony na nich wianek lub stroik od progu zapowie świąteczny nastrój. Postarajmy się, żeby się go czuło w każdym zakątku; nie tylko w pokojach, ale i w przedpokoju, kuchni, łazience. Wystarczą do tego drobiazgi: bombka uwiązana wstążeczką do uchwytu mebla, kryształek zaczepiony pod lampą, gałązka obsypana brokatem.

 

Bożonarodzeniowe dodatki do wnętrza

 

Świąteczną dekoracją najlepiej nawiązać do stylistyki mieszkania, wtedy całość będzie się prezentowała najefektowniej. Może być wielobarwnie, ale świąteczną aranżację domu lepiej zamknąć w węższych ramach kolorystycznych. Nasze propozycje to zimowa biel oraz klasyczny duet czerwieni z zielenią (także z motywem kraty), ożywione dodatkami w kolorze złotym, srebrnym i najmodniejszym obecnie miedzianym.

 

Elegancko nakryty świąteczny stół

 

Boże Narodzenie to jednak nie tylko wystrój domu, także wykwintne nakrycie stołu. Dobieramy więc obrusy i serwetki, naczynia i sztućce oraz dodatki, które świąteczną dekorację jadalni wyróżnią na tle roku. Jak to osiągnąć – pokazujemy w galeriach inspiracji.

 

 

ARTYKUŁY STYLOWE ŚWIĘTA

Świąteczny stół w trzech stylach: tradycyjnym, nowoczesnym i hygge

Świąteczny stół w trzech stylach: tradycyjnym, nowoczesnym i hygge

Mamy dla ciebie inspirujące pomysły na zaaranżowanie świątecznego stołu w trzech stylach. Eleganckim – dla ceniących ponadczasowe dekoracje, stół na święta w stylu nowoczesnym – dla minimalistów i hygge – dla kochających styl skandynawskim w modnej rustykalnej odsłonie. Który wybierasz?

Tartan, czyli szkocka krata – wzór nie tylko na jesień i zimę

Tartan, czyli szkocka krata – wzór nie tylko na jesień i zimę

Szkocka krata, znana także pod nazwą tartan, nie jest chwilowym trendem, ale ponadczasowym motywem z długą i ciekawą tradycją. W aranżacji wnętrz najczęściej motyw ten zobaczymy na wełnianych pledach, obiciach sof, poduszkach, czasem na tapetach.  Zobaczcie jak ciekawie wykorzystać szkocka kratę – ulubiony motyw królowej Wiktorii.

Strona 1 z 1

1