STEGU

(9 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY STEGU

Czerń i biel: urok monochromatycznego wnętrza

Czerń i biel: urok monochromatycznego wnętrza

Kolor wnętrza dekoruje, optycznie zmienia jego proporcje, podkreśla elementy wyposażenia, nadaje styl, tworzy tło, pochłania lub oddaje światło, porządkuje przestrzeń lub uwypukla panujący w niej chaos. Jak zapanować nad rolą koloru we wnętrzu? Dekoracyjny kamień na ścianie w wersji podstawowej - Bianco i Nero, zapanuje nad aranżacyjnym chaosem.

Samodzielnie zaprojektuj swoje wnętrze: wirtualny wizualizator Stegu!

Samodzielnie zaprojektuj swoje wnętrze: wirtualny wizualizator Stegu!

Urządzanie domu, szczególnie po raz pierwszy, może okazać się nie lada wyzwaniem. Są wśród nas tacy, u których „przeskanowanie” wnętrza oczyma wyobraźni momentalnie budzi wizjonerskie obrazy, dla innych – nie tak hojnie obdarzonych wyobraźnią przestrzenną – planowanie aranżacji może okazać się kamieniem milowym.

Modna elewacja: pomysły jak odnowić dom typu kostka

Modna elewacja: pomysły jak odnowić dom typu kostka

Szare, zgrzebne, nieciekawe. To najczęstsze określenia domów-kostek. Dostały nawet określenie odzwierciedlające ich nijakość „sześcian polski”. Ale ten sześcian staje się obiektem pożądania, bo prosta forma domów znowu jest modna. I tu przewagę mają domy-kostki. One już są! Współczesny styl i charakter można im nadać, okładając ich elewację betonowymi płytkami dekoracyjnymi.

Kamień na ścianie: ogrodzenie wizytówką domu

Ogrodzenie pojawiło się po to, by chronić. W tej funkcji występuje do dzisiaj, ale zmienia się jego forma. Współczesne kamienne ogrodzenia nie przypominają oblężniczych murów, nie przytłaczają budynków znajdujących się za nimi, nie zasłaniają widoku. Uwodzą skromnością formy, szlachetnością wykończenia, artystycznym łączeniem tworzących je elementów. 

Wakacje z Maderą i Cretą, czyli sposób na odświeżenie wnętrza

Lato to dobry czas na odświeżenie mieszkania. Dni są długie, temperatury odpowiednie dla zastosowania środków chemii budowlanej, więc remont może przebiegać szybko i sprawnie. Wybierając modne dekoracyjne kamienie Madera lub Creta firmy Stegu, można wprowadzić do mieszkań klimat wakacji, który zostanie w nim na dłużej. 

Pomysł na ściany: szara cegła czy biała? Jak zaaranżować wnętrze z cegłą?

Cegła na ścianie niejedno ma oblicze. Ceglana okładzina z gotową fugą to doskonały pomysł na ciekawą ścianę i szybką odmianę aranżacji zwykłego wnętrza. Płytka ceglana w intrygującym kolorze antracytu albo w klasycznej bieli to pomysł na oryginalną ścianę przy minimalnym nakładzie pracy. Co warto wiedzieć o cegłopodobnych płytkach z gotową fugą?

Kamień i cegła na ścianie: modna dekoracja wnętrz

Kamienne okładziny są coraz popularniejsze w aranżacji wnętrz. Ich walory dekoracyjne są ogromne, a ceny przystępne. Zobacz ofertę na płytki kamienne, których mały format ułatwia przyklejenie do podłoża. Wybarwienia okładziny tworzą efektowną mozaikę, a wygląd ściany uatrakcyjnia jeszcze nierówna faktura kamiennego wykończenia.

Kamień dekoracyjny: efektowna dekoracja ścian  w salonie

Kamień ozdobny świetnie sprawdzi się w roli oryginalnej dekoracji ściany, która całkowicie odmieni charakter wnętrza. Zastosowany nawet na niewielkim fragmencie ścian, wprowadzi do przestrzeni mieszkalnej oryginalny klimat, jednocześnie będąc namiastką prestiżu. Zobacz, jak płytki kamieniopodobne mogą odmienić aranżację wnętrza!

Okładziny drewniane: co warto wiedzieć o drewnie na ścianie?

Drewniane okładziny ścienne przybierają współcześnie zaskakujące formy - zarówno kubiczne, nowoczesne jak i skrajnie surowe, rustykalne. Co warto wiedzieć o drewnianych okładzinach ściennych, by wybrać te najlepiej dopasowane do stylu i funkcji naszego wnętrza?

Strona 1 z 1

1