Przepisy na „po świętach”. Kanapka klubowa z pieczonym indykiem drugą szansą dla pieczystego!

 Przepisy na "po świętach" z pieczonym indykiem

Fot. Thinkstockphotos.com

Pyszny pieczony indyk zasługuje na drugą szansą po świętach. Warto wykorzystać zdrowe mięso w innej formie. Podajemy przepis na słynną kanapkę klubową z pieczonym indykiem i mnóstwem dodatków, które zazwyczaj mamy w domu.

Składniki kanapki klubowej z pieczonym indykiem na ciepło (1 porcja):

- mięso z pieczonego indyka, najlepiej z piersi
- 3 kromki pieczywa tostowego (pełnoziarnistego lub pszennego)
- liść (duży) sałaty masłowej lub rzymskiej
- 2 plastry ciepłego, chrupiącego bekonu
- 3-4 plastry awokado
- łyżka majonezu
- 2-3 plastry pomidora
-4 plastry świeżego ogórka
Opcjonalnie:
-  garść frytek


Kanapka klubowa (słynny amerykański Club Sandwich) z pieczonym indykiem to dobry pomysł na wykorzystanie mięsa pieczonego indyka na święta. Często nie chcemy trzeci czy czwarty dzień jeść tego samego obiadu. A kanapkę na ciepło zjemy chętnie po powrocie z pracy i ze szkoły. Możemy też ją wziąć jako doskonały lunch. Kanapka klubowa zawiera w swoim składzie sporo zdrowych warzyw, w tym pyszne awokado. Jeśli dbamy o linię, użyjmy niewielkiej ilości majonezu, tak jak masła. Kanapka  z pieczonym indykiem nie będzie wtedy sucha i zachowa wszystkie walory smakowe. Zadbajmy też o dokładne wypieczenie lub wysmażenie bekonu, a później odsączenie go na papierowym ręczniku. Kanapka klubowa z pieczonym indykiem na ciepło jest na tyle sycąca, że śmiało możemy zrezygnować z frytek, które są obowiązkowym dodatkiem w wersji oryginalnej.

Sposób wykonania kanapki z pieczonym indykiem na ciepło:

1.    Tostujemy 3 kromki pieczywa
2.    Kroimy w cienki plastry pierś (lub inny fragment mięsa) pieczonego indyka i podgrzewamy
3.    Ciepłe kromki pieczywa smarujemy majonezem (warstwa zależy od naszych upodobań)
4.    Na  pierwszej kromce układamy warstwowo plastry pomidorów, sałatę i ogórki.
5.    Przykrywamy ją drugą kromką, posmarowaną majonezem, na niej układamy liść sałaty, pieczonego indyka, awokado i chrupiący bekon. Przykrywamy trzecią kromką pieczywa tostowego.
6.    Całą kanapkę klubową z pieczonym indykiem spinamy w  4 narożnikach wykałaczkami, delikatnie (!) całość ugniatamy i kroimy na cztery części wzdłuż przekątnych.
7.    Gotowe, chrupiące kanapki klubowe z pieczonym indykiem na ciepło układamy obok siebie lub „na krzyż” na talerzu. Jeśli mamy ochotę dodajemy frytki i zjadamy z przyjemnością.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY