Lampa sufitowa i lampki nocne

Witam. Kupiłam lampę sufitową z metalowym stelażem i szklanym (częściowo mlecznym) kloszem w kształcie walca. Niestety, jak się później okazało nie ma możliwości zakupu lampek nocnych. Proszę mi doradzić, czy lampki nocne powinny być takie same lub choćby zbliżone kształtem, tworzywem, wzornictwem do lampy sufitowe, czy też nie. Czy jeśli lampa sufitowa ma klosze w kształcie wydłużonego walca, to i nocne powinny być podobne. Rozglądałam się już po sklepach internetowych, z pewnością coś zbliżonego bym kupiła, ale czy to konieczność, czy można iść w zupełnie inne wzory. Zastanawiam się również, czy do szarości ścian i białego sufitu pozostawić białe lub przezroczyste klosze lampek nocnych, czy szukać z kloszem tekstylnym (np. szarym lub kolorowym). 

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry, nie lampki nocne nie muszą pochodzić z tej samej kolekcji. Najgorszym rozwiązaniem jest dobranie czegoś podobnego. Zachęcam Panią do poszukania ciekawych lampek nocnych z abażurem z tkaniny, jeśli takie się Pani podobają lub z papieru - dają miekkie rozproszone światło, potrzebne w sypialni. Moga to też być dwie różne lampy, lub identyczne ale w dwóch różnych kolorach. Jedna lampka może być wyższa, druga niższa. Zachęcam do eksperymentów - zawsze można oddać zakupioną lampę lub wymienić na inną. Pozdrawiam,

Inspiracja: oświetlenie sypialni. 10 pomysłów na lampy

Oświetlenie w sypialni
Lampki nocne i oświetlenie sufitowe w sypialni nie muszą stanowić kompletu. Fot. Alicja i Dariusz Radej
Zobacz również