Jak odnowić boazerię?

Witam, mam typowy problem z korytarzem w mieszkaniu. Jest całościowo pokryty boazeria (ściany i sufit). Nie mamy w tym momencie środków na jej zlikwidowanie bo to się wiąże z generalnym remontem. Chciałabym ją przemalować na kolor biały lub szary albo pół na pół coś na styl angielski, natomiast mój mąż jest bardzo sceptycznie do tego nastawiony. Kuchnie i pokoje mamy w szarościach i bielach. Zastanawiałam się również nad przemalowaniem podłogi. Bardzo proszę o radę jak mogę uratować ten smutny korytarz.

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry, zdecydowanie polecam pomalowanie boazerii farbą kredową. Jest to niedrogi sposób na odświeżenie ścian bez kłopotliwego remontu - po zdjęciu boazerii ściany wymagają gruntownej naprawy. W zależności od ilości warst użytych do pokrycia boazerii można osiągnąć efekt całkowicie kryjący lub z lekko widocznym rysunkiem drewna. Myślę, że lepiej będzie wyglądał 1 kolor, pzry dwóch tzreba by je odciąć dodatkową listwą dekoracyjną. 

Inspiracja: Malowanie boazerii: sposoby na niemodną boazerię

Metamorfoza boazerii
Niemodną boazerię łatwo odnowić malując ją farbą kredową.
Zobacz również