ZLEWOZMYWAKI

(24 artykuły i zdjęcia)

Wybieramy zlewozmywak: niezbędny element wyposażenia kuchni. Na co zwrócić uwagę kupując zlewozmywak, jak dobrać do niego baterie zlewozmywakowe, jak samodzielnie zamontowac zlew w kuchni.

Zlewozmywak rodzaje

Zlewozmywaki kształy - zlewozmywak może być usytuowany wzdłuż prostej ściany lub w rogu kuchni. Do montażu w prostych szafkach przeznaczone są zlewozmywaki kwadratowe, prostokątne lub owalne. W szafkach ustawianych w rogu kuchni - możemy mieć zlewozmywaki narożne, o prostych lub zaokrąglonych kształtach, trapezowe lub w kształcie litery „L”. Wymiary zlewozmywaka - jednokomory, dwukomorowy, kształt - okrągły, montaż zlewu. Zlewozmywaki dzielą się na nakładane na szafkę bez blatu i wpuszczane w blat. Te pierwsze są większe, bo ich szerokość jest równa szerokości standardowego blatu – wynosi 60 cm. Natomiast zlewozmywaki wpuszczane muszą być węższe. Ponieważ we współczesnych kuchniach standardem stała się zabudowa z ciągiem szafek przykrytych jednym długim blatem, to właśnie zlewozmywaki wpuszczane są najpopularniejsze i na rynku znajdziemy duży wybór ich modeli. Dobrym rozwiązaniem do małej kuchni może być zlewozmywak półtorakomorowy – z jedną komorą normalnej wielkości i drugą mniejszą (często dodatkowo z ociekaczem), w której można opłukać sztućce czy owoce. Największe zlewozmywaki mają dwie duże komory i jedną mniejszą. za najbradziej trwałe i solidne uważane są zlewozmywaki granitowe – z kompozytu. Za równie dobre jak granitowe można uznać zlewozmywaki ceramiczne, ale są one jeszcze droższe. Natomiast tańsze są zlewozmywaki z tworzywa sztucznego. Najtańsze są zlewozmywaki stalowe.

ARTYKUŁY ZLEWOZMYWAKI

Zlewozmywak i bateria z linii Smart marki Franke. Sprytny duet

Zlewozmywak i bateria z linii Smart marki Franke. Sprytny duet

Zlewozmywak i bateria z linii Smart marki Franke wprowadzają do kuchni nową jakość. REKOMENDACJĘ „M jak mieszkanie” przyznajemy tej zgranej parze za połączenie użyteczności i ergonomii z prostą, estetyczną formą.

Nowoczesne baterie kuchenne: oszczędność wody i dizajn. Radzimy jak wybrać

Nowoczesne baterie kuchenne: oszczędność wody i dizajn. Radzimy jak wybrać

Nowoczesne baterie kuchenne są nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim doskonale wyglądają. Dobrze wybrane oszczędzają zużycie wody i stają się dizajnerską ozobą kuchni. Radzimy, jak korzystnie wybrać baterię do zlewozmywaka.

Wybieramy nowoczesny zlewozmywak do kuchni: materiał, kształt i sposób montażu

Wybieramy nowoczesny zlewozmywak do kuchni: materiał, kształt i sposób montażu

Funkcjonalny zlewozmywak jest niezbędny w nowoczesnej kuchni. Wykonany ze stali, szkła albo ceramiki i konieczenie w dizajnerskim kształcie. Sprawdź, jakie cechy powinien mieć dobry zlew w kuchni.

Granitowe zlewozmywaki Kizz od Ferro: zmywanie z klasą

Od dobrego zlewozmywaka oczekujemy wytrzymałości, łatwej pielęgnacji i ładnego wyglądu. Wszystkie te warunki spełnia zlewozmywak granitowy Kizz marki Ferro. Jako dowód uznania zlewozmywak uzyskał rekomendację magazynu M jak mieszkanie!

Kuchnia modna i praktyczna: wybieramy zlewozmywaki i baterie

Kuchnia to jedno z najważniejszych domowych pomieszczeń. Tu przygotowujemy i często spożywamy posiłki. Dobrze dobrane meble, armatura kuchenna czy drobne dekoracyjne dodatki mogą sprawić, iż każdego dnia chętnie będziemy do niej powracać. Warto zatem przy urządzaniu kuchennego wnętrza sięgać po produkty najwyższej jakości, wśród których niezwykle istotną rolę odgrywają zlewozmywaki i baterie. W kolekcjach Ferro, znajdziemy atrakcyjną ofertę armatury kuchennej. Poza użytkowymi, posiada ona również walory estetyczne, co sprawia, iż jest doskonałą ozdobą pomieszczenia.

Baterie kuchenne, czyli nieodzowny element w projekcie kuchni. Jak wybrać baterię idealną?

Projekt kuchni to nie tylko rozplanowanie poszczególnych przyrządów kuchennych czy wybór kolorystyki wnętrza. Skupiając uwagę na głównych elementach wyposażenia kuchni, takich jak lodówka czy kuchenka, bardzo często zapominamy o detalu aranżacji, który „robi" wnętrze. Detal ten występuje zwykle nie tylko jako dekoracja wnętrza, ale przede wszystkim jako nieodzowny jego składnik. Jednym z takich elementów jest bateria kuchenna. Jak dobrać kran do wnętrza i jaką baterię kuchenną kupić?

Młynek do odpadów. Co to jest młynek do zlewu  i jak działa?

Jak działa młynek do odpadów? Co możemy wrzucić do rozdrabniacza do zlewu? Segregacja śmieci to dla wielu z nas uciążliwy obowiązek. Możemy sobie jednak ułatwić to zadanie i sprawić, że nie będzie ono sprawiało nam już tyle trudności. W wyposażeniu kuchni warto wziąć pod uwagę akcesoria, która pomogą nam w utrzymaniu czystości i jednoczesnym spełnieniu obowiązku segregacji odpadów. Jednym z nim jest młynek do odpadów, nazywany inaczej rozdrabniaczem.

Bateria zlewozmywakowa: wybieramy baterię kuchenną

Bateria kuchenna to ważnym elementem wyposażenia kuchni, zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych. Dobry wybór baterii zlewozmywakowej może procentować też niższymi rachunkami za wodę. Bateria kuchenna: poradnik zakupowy.

Zlewy, blaty, baterie, piekarniki i okapy czyli mądre kuchni urządzanie!

Przy urządzaniu kuchni często zbytnio skupiamy się na estetyce niż na użytkowym podejściu do sprzetów AGD. A to właśnie dobrze wybrana kuchenka, zmywarka, piekarnik, okap czy blat kuchenny podniosą w znacznym stopniu jakośc użytkowania naszej nowej kuchni. Kolor kafelków czy kuchennej zabudoty to tylko kropka nad i mądrze i ekonomicznie urządzonej nowoczesnej kuchni!

Granitowy zlewozmywak: co musisz o nim wiedzieć?

Zlewozmywaki granitowe charakteryzuje wysoka odporność na zarysowania czy wgniecenia oraz wysoki współczynnik higieny. Co jeszcze warto wiedzieć o zlewozmywakach granitowych, zanim zdecydujemy się na zakup danego modelu?

Urządzamy kuchnię: zlewy, witrynki, lampy [INSPIRACJE]

Na aranżacje kuchni składają się nie tylko meble, chociaż to one przyciągają największą uwagę. W projekcie kuchni ważne są rówież dodatki, takie jak zlew, bateria czy oświetlenie. Bez nich kuchnia nie byłaby w pełni funkcjonalna. Prezentujemy Wam 20 INSPIRACJI na aranżacje kuchni z modnym oświetleniem, witrynkami i designerskimi zlewami!

Zmywanie naczyń. Jak zmywać, wybieramy zlewozmywak i baterię kuchenną

Jak zmywać naczynia, by zaoszczędzić czas, wodę i płyn do mycia naczyń? Jaką wybrać baterię do kuchni i jaki zlewozmywak. Ręczne zmywanie naczyń musi być wygodne. Zmywanie naczyń to dla ciebie udręka? Może masz zły zlewozmywak, baterię kuchenną lub źle to robisz.

Zlewozmywaki - wybieramy materiał

Ciężkie, toporne, żeliwne zlewozmywaki należą już do przeszłości. Dzisiaj najczęściej kupuje się zlewozmywaki ze stali nierdzewnej czy emaliowanej lub z kompozytów mineralno-żywicznych, rzadziej z ceramiki lub z tworzywa sztucznego. Zanim wybierzesz zlewozmywak, poznaj materiały z jakich są one produkowane...

ZRÓB TO SAM: Zlewozmywak - JAK ZAMONTOWAĆ, sposoby montażu

Szukasz zlewozmywaka? Rynek oferuje szeroką gamę produktów - różne typy, materiały, wymiary, kolory... Wybierając zlewozmywak kierujemy się najczęściej jego wyglądem i funkcjonalnością. Rzadziej zwracamy uwagę na sposób jego montażu. Poznaj sposoby montażu zlewozmywaków oraz ich funkcjonalności. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie...

Montowanie zlewu

Zależnie od sposobu montażu rozróżniamy zlewozmywaki nakładane na szafkę, wpuszczane w blat, podwieszane i zespolone z blatem. Poznaj zasady montażu różnych typów zlewozmywaków. Dowiedz się, jaki rodzaj zlewu sprawdzi się w Twojej kuchni...

Nowoczesne baterie - sposób na oszczędzanie wody w kuchni i łazience

Ilość zużywanej wody można ograniczyć, zmniejszając jej przepływ. W jaki sposób? Na przykład stosując baterie z perlatorami, baterie bezdotykowe czy termostatyczne. Najlepszy efekt uzyskamy, montując takie baterie zarówno w kuchni, jak i w łazience.

Bateria na miarę kuchni

Zlew bez baterii? Niemożliwe! Jednak, wybór konkretnej baterii może być problemem. Na co zwracać uwagę i jak dopasować baterię do potrzeb? Czym się sugerować przy jej kupnie? I w końcu - jaką wybrać?

Jak czyścić stalowe zlewozmywaki

Zlewozmywaki wykonane ze stali szlachetnej są dziś znacznie bardziej popularne, niż emaliowane. Wbrew pozorom zadbanie o ich estetyczny wygląd nie jest takie trudne. Sprawdź, jak należy właściwie pielęgnować i użytkować stalowy zlewozmywak, aby nie utracił swoich zalet funkcjonalnych i estetycznych?

Więcej w zlewozmywaku. Akcesoria kuchenne przydatne przy zmywaniu

Do zlewów można dokupić dodatki ułatwiające pracę w kuchni. Czasami są one w komplecie ze zlewozmywakiem, czasem trzeba wybrać je samodzielnie. Jeśli planujesz dokupić dodatkowe wyposażenie sprawdź dokładnie rozmiar i kształt tych elementów, tak by pasowały do zlewozmywaka...

Baterie kuchenne - zawsze gotowe do zmywania

Podczas przygotowywania posiłków i po ich skończeniu korzystamy z wody - płuczemy, myjemy, napełniamy garnki. Odpowiednia bateria zlewozmywakowa ułatwi nam te czynności. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając baterię kuchenną...

Jak dbać o zlewozmywak z kompozytów?

Zlewozmywaki wykonane z materiałów syntetycznych (kompozytów) są dziś równie popularne jak zlewozmywaki stalowe. Ale jak należy właściwie pielęgnować i użytkować taki zlewozmywak, aby nie utracił swoich zalet funkcjonalnych i estetycznych? Sprawdź koniecznie...

Mokra robota: zlewozmywak w kuchni

Dobrze zorganizowana kuchnia dzieli się na obszary, wśród których istotną funkcję pełni tzw. strefa mokra. Jej centrum stanowi zlewozmywak, od którego w dużej mierze zależy komfort użytkowania pomieszczenia, jednak nie mniej ważne są towarzyszące mu akcesoria, tj. baterie kuchenne.

Urządzenia wielofunkcyjne - doskonale sprawdzą się w małej kuchni

Urządzenia wielofunkcyjne to doskonały sposób na wyposażenie kuchni w sprzęt AGD. Sprawdzi się szczególnie w sytuacji, gdy mamy małą kuchnię, a także niewielkie fundusze. Kupując sprzęt łączący dwie, a nawet trzy funkcje, można zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca w kuchni i pieniędzy w portfelu. Sprawdź, jakie masz możliwości...

Projekt kuchni: jak urządzić strefę wokół zlewu?

Przemyślany projekt kuchni to klucz do sukcesu. Jedną z najważniejszych stref w kuchennym wnętrzu jest strefa wokół zlewu. Jak funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń wokół zlewu, gdzie ją zlokalizować i jaki zlewozmywak wybrać?

EKSPERCI ZLEWOZMYWAKI

Strona 1 z 1

1