Urządzamy » Praktyczne porady » Kolor ścian w przedpokoju

Kolor ścian w przedpokoju

Planuję pomalować przedpokój, jednak mam dylemat związany z jego kolorem. Nie wiem, na jaką barwę ścian się zdecydować, by dobrze się z nimi komponowały bukowe meble oraz jasne drzwi (buk) do łazienki i sypialni. Przedpokój prowadzi do otwartej kuchni w kolorze seledynowym i salonu w kolorze piaskowym. Podłoga w przedpokoju wyłożona została beżową terakotą. Zastanawiałam się nad wyborem żółtego, jednak nie wiem, czy połączenie jednym kolorem dwóch pomieszczeń nie okaże się ponure.
Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

 • zobacz wszystkie porady
Przedpokój to mocno niedoceniane miejsce w domu, a przecież codziennie przechodzimy przez niego wielokrotnie, i jest wizytówką naszego mieszkania, pierwszym pomieszczeniem, jakie widzimy po przekroczeniu progu. Dletago warto zadbać o jego styl, aby zapraszał do środka. Zazwyczaj przedpokoje nie mają okien, a więc jest tam dosyć ciemno. Mimo to nie bałabym się ciemnych kolorów. Państwa wnętrze utrzymane jest w naturalnej kolorystyce ziemi, czyli tej palety powinniśmy się trzymać. Można pokusić się o pomalowanie przynajmniej jednej ściany na ciemny brąz, taki odważny kolor nada charakter wnętrzu. Fragment ściany, tej która prowadzi do salonu, można pomalować tym samym kolorem (co salon), czyli piaskowycm, wtedy wyznaczymy drogę poruszania się - zapraszamy do salonu. Można połączyć te kolory i namalować pasy poziome, właśnie w tych odcieniach. Do tego zadbać o dodatki i oświetlenie. Mogą być wiklinowe meble, komoda lub stolik z lustrem, mały puf bardzo pomocny w takim miejscu. Reasumując wybieramy z palety natury - ciemna oliwka, brązy. Ciepłe światło, najlepiej kilka punktów, plus wykończenia.
Kolor ścian w przedpokoju
Zobacz również
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 11902 osoby
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Słoiki na płatki śniadaniowe

  Można przechowywać w nich nie tylko płatki, a zdobić je mogą nie tylko figurki zwierzątek.

 • Walentynkowy domek

  Jakiś czas temu zastanawiałam się czy można zrobić oryginalny upominek za niewielką sumę. Oczywiście miałam na myśli coś co będzie ozdobą każdego domu. I tak będąc w hipermarkecie na stoisku "ogród" wypatrzyłam karmik dla sikorek za niecałe 6 zł. Kupiłam i...

 • Przytulny kącik dla psiaka

  Wiele właścicieli zwierząt zwraca szczególną uwagę na swoje pupile. Robią co mogą, aby uszczęśliwić swojego zwierzaka, poświęcając im bardzo dużo czasu. Ważne jest przytulne, bezpieczne miejsce, w którym mieszka nasz czworonożny członek rodziny.