Sypialnia i garderoba na poddaszu. Jak zorganizować przestrzeń?

Witam, bardzo proszę o fachową pomoc. Jestem na etapie rozpoczęcia budowy domu i mam mały problem z poddaszem – chodzi głównie o sypialnię oraz garderobę. Załączam rzut poddasza. Ze względu na to, że komin został przesunięty, przy wejściu do sypialni robi się taki długi korytarz. Obok sypialni planowana jest garderoba – wyrysowana na planie niebieskimi liniami. Może jest jakiś lepszy pomysł i sposób na jej usytuowanie? I jak umieścić wejście, aby było wygodnie i komfortowo? Dziękuję za pomoc, pozdrawiam Jola

Ola Majchrowska

radzi stylista: Ola Majchrowska

architekt, projektantka wnętrz

Witam serdecznie, dziękuję za przesłany rzut.

Wejście do garderoby – pytanie, jaka ma być to garderoba? Czy na wyłączność dla sypialni, czy ogólna dla wszystkich – dostępna z korytarza? Jeśli indywidualna, dostępna tylko z sypialni, sprawa jest prostsza – drzwi do sypialni pozostawiamy bez zmian, a wejście do garderoby robimy od strony wnętrza sypialni mniej więcej na środku (tak, abyśmy pod skosem zmieścili drzwi wys. 200 cm) i sprawa załatwiona.

Jeśli garderoba ma być ogólna z korytarza, teoretycznie drzwi o rozmiarze „80” prowadzące do sypialni powinny zmieścić się w miejscu przy kominie, gdzie mamy 94 cm – praktycznie wolałabym takie miejsce skonsultować z ekipą budowlaną, czy aby na pewno będzie „do czego” zamontować drzwi. Wtedy drzwi do garderoby usytuujemy od strony korytarza.

Nadmienię, że warto zadbać o wentylację grawitacyjną takiej garderoby.

Więcej o urządzeniu i wyposażeniu garderoby w naszych artykułach:

Jak urządzić wygodną garderobę >>

Nowoczesna garderoba: inspiracje i pomysły >>

Pozdrawiam

Ola

Garderoba na poddaszu
Dzięki systemom przechowywania łatwiej wykorzystać przestrzeń pod skosami.
Zobacz również