Jak urządzić duży, wielofunkcyjny pokój?

Witam, przesyłam odręczny rzut pokoju z wymiarami. Jest to duży tzw. gościnny pokój, który niestety musi nam posłużyć za sypialnię z racji powiększonej rodziny. Moim marzeniem jest: - narożnik (choć nie upieram się, najważniejsze żeby byłoby to wygodne spanie, ponieważ do tej pory spaliśmy na wygodnym łóżku z materacem) - stół i krzesła (może być okrągły) - telewizor - mebel, który pomieści moje i męża rzeczy Chciałabym, żeby było nowocześnie i funkcjonalnie. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam. Małgorzata D.

Ola Majchrowska

radzi stylista: Ola Majchrowska

architekt, projektantka wnętrz

Witam Panią serdecznie, osobiście, aby poprawić proporcje salonu, zaplanowałabym wysoką szafę - pełną zabudowę na pustej ścianie dł. 365cm. Wypoczynek z szezlongiem pod oknem, naprzeciwko niska szafka z tv, na kolejnej krótszej ścianie prostokątny stół z 4 krzesłami (ustawiony prostopadle do ściany, z lampą wiszącą ponad nim). Całe przejście na balkon dzieliłby właśnie stół. To rozwiązanie „skróci” nam optycznie wnętrze. Pamiętajmy, aby dobrze zaplanować wysoką zabudowę, aby nie była ona przytłaczająca. Polecam fronty jednolite, np. w kremie, jasnej szarości lub jasnym cappuccino, z pionowymi delikatnymi uchwytami frezowanymi. Możemy zaplanować spokojnie 6 frontów (szer. 60cm) – tutaj ewentualnie możemy się pobawić: 2 pierwsze fronty z lewej strony zaplanować w drewnie pasującym do mebli czy podłogi), reszta w jednolitej barwie. Zachęcam, pozdrawiam

Jednolita zabudowa na dłuższej ściane w salonie
Jednolita zabudowa na dłuższej ścianie w salonie uporządkuje aranżację wielofunkcyjnego salonu i stworzy dużo miejsca do przechowywania.
Zobacz również