Zrób to sam: przyjęcie w kosmicznym stylu. Jak urządzić urodziny dla fana kosmosu?

2018-10-31 17:25

Planety, gwiazdy, astronauci i rakiety to elementy atrakcyjnej aranżacji przyjęcia urodzinowego, która zachwyci niejednego fana lub fankę kosmosu i astronomii. Podpowiadamy, jak zorganizować kosmiczą imprezę urodzinową dla dzieci.

Przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka wymaga odpowiedniej oprawy, która zainteresuje dzieci i zachęci je do wspólnej zabawy. Urządzając imprezę urodzinową dla dziecka warto wybrać motyw przewodni, najlepiej związany z zainteresowaniami małego solenizanta. Planety krążące nad stołem, duży błyszczący księżyc i astronauta chodzący po torcie sprawią, że wszyscy mali wielbiciele kosmosu z radością „wylądują” przy stole. Poniżej prezentujemy kilka niezbędnych elementów do zorganizowania galaktycznej imprezy.

1. Zaproszenia na urodziny dziecka

Startujemy! Po pierwsze – zadbaj o zaproszenia nawiązujące do tematyki imprezy, dzięki nim goście od razu zostaną wprowadzeniu w klimat przyjęcia. Jak je zrobić? Możesz poszukać szablonu w Internecie lub wykazać się kreatywnością i samodzielnie zaprojektować i wykonać zaproszenia. Wszystkie techniki dozwolone – kredki, flamastry, naklejki, wycinanki z papieru kolorowego i inne. Pamiętaj, żeby wszystkie zaproszenia wyglądały podobnie. Umieść na nich tekst z niezbędnymi informacjami, najlepiej nawiązujący do tematyki imprezy, np. z godziną startu rakiety na Planetę Przyjęcie itp.

2. Dekoracja stołu na przyjęcie urodzinowe

Doskonałym elementem dekoracyjnym, wprowadzającym odpowiedni klimat, są kolorowe, jednorazowe papierowe naczynia. Ich ogromną zaletą jest również to, że znacznie ułatwiają sprzątanie po imprezie – wystarczy je wyrzucić i gotowe. Na przyjęciu inspirowanym kosmosem sprawdzą się talerzyki w kształcie gwiazd lub ozdobione ich motywem. Nie zapomnij o sztućcach, kubeczkach, słomkach do napojów, serwetkach. Postaw na kolorystykę kojarzącą się z rozgwieżdżonym niebem – złoto, srebro, granat, czerń.

W roli bieżnika na stole sprawdzi się ozdobiony kosmicznymi motywami papier śniadaniowy lub do pieczenia. Po pierwsze – ozdobi stół, po drugie – może posłużyć też do zabawy, dzieci na pewno będą zachwycone obrusem, po którym bezkarnie będą mogły malować kredkami czy flamastrami.

Efektowną ozdobą są również opaski na serwetki, utrzymane dokładnie w takim samym stylu, jak zaproszenie. Możesz je wydrukować lub zrobić z pasków papieru pomalowanych kredkami czy flamastrami lub ozdobionych tematycznymi naklejkami. W ten sam sposób możesz przygotować etykietki na butelki z napojami.

.. WIDEO: dekoracja stołu na przyjęcie urodzinowe dla dzieci >>>

3. Ozdoby na imprezę urodzinową

Nie tylko stół, ale cały pokój, w którym będzie odbywało się przyjęcie urodzinowe, warto udekorować tak, aby stworzyć klimat przestrzeni kosmicznej. W roli planet świetnie sprawdzą się papierowe kule o strukturze plastra miodu (tutaj zobaczysz film, jak je zrobić). Dodatkowo możesz ozdobić je pierścieniami wyciętymi z tektury. Obok planet zawieś girlandy z tekturowych gwiazdek w różnych kolorach. W sklepie z artykułami na imprezy kup srebrne lub złote balony – księżyc, litery składające się w imię solenizanta lub cyfrę oznaczającą ile ma lat.

4. Menu na urodziny dziecka

Motywy kosmiczne muszą pojawić się także w menu na przyjęcie. Postaw na cake pops, czyli ciastka w kształcie kulek na patyczkach, które będą wyglądały jak małe planety. Możesz też owinąć folią aluminiową zwykłe okrągłe lizaki oraz ozdobić je tekturowymi pierścieniami. Sprawdzą się również wszelkie słodkości ozdobione posypką w kształcie gwiazdek. Aby tort nawiązywał do kosmosu pokryj go warstwą lukru plastycznego (czyli masy cukrowej, dostępnej w wielu kolorach, do kupienia np. cukierniczych w sklepach internetowych) uformowanego w kratery. Ciasta, muffinki i tort ozdób tzw. topperami, czyli ozdobami na patyczkach. Zrób je samodzielnie – wytnij z grubego kolorowego papieru gwiazdki, księżyc, rakietę czy sylwetkę astronauty i przymocuj taśmą klejącą do wykałaczek lub patyczków do szaszłyków. Tak przygotowaną ozdobę wbij w ciastka i inne pyszności.

Dobrym pomysłem na przyjęcie urodzinowe dla dzieci jest urządzenie candy baru, czyli słodkiego bufetu. Ponieważ słodycze nie są zbyt zdrowe, przygotuj po jednej sztuce każdego rodzaju ciastka dla każdego z małych gości. W poszczególne smakołyki możesz powtykać toppery z imieniem każdego dziecka, aby wiedziało, że dana babeczka czy napój jest właśnie dla niego. Wszystkie słodkości ustaw w ładnej, symetrycznej kompozycji na oddzielnym stoliku.

.. Candy bar – jak zaaranżować słodki bufet? PORADNIK >>>

5. Urodzinowe zabawy dla dzieci

Przygotuj dla wszystkich dzieci model rakiety kosmicznej do złożenia. Można ją zrobić z szablonu znalezionego w internecie lub np. z rolki po papierze czy ręczniku papierowym, tektury, kolorowego papieru itp. Wszystko zależy od pomysłu i inwencji twórczej małych gości.

Do kartonu przyczep wycięte z papieru statki kosmiczne, meteory itp. Z plasteliny owiniętej folią aluminiową zrób „kosmiczne naboje” różnej wielkości, którymi dzieci będą rzucać do znajdujących się na kartonie celów. Punktacja może być uzależniona od wielkości nabojów lub trafionych obiektów.

Przygotuj kartonowe zamykane pudełko z wyciętym otworem takiej wielkości, aby dziecko mogło włożyć do niego rękę. Pudełko wypełnij np. piaskiem, trocinami lub skrawkami papieru, a następnie wrzuć do niego nieduże gwiazdki, planety i figurki astronautów. Dzieci kolejno mają znaleźć kosmiczne gadżety w pudełku. Wygrywa to, które znajdzie najwięcej w określonym czasie.