ZRÓB TO SAM: ozdobne kule z bibuły [WIDEO]

2016-12-27 15:50 Milena Tuzimek

Dekoracje do domu wykonane własnoręcznie cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli chcecie stworzyć trójwymiarowe, ozdobne kule z bibuły - koniecznie skorzystajcie z naszej istrukcji. Znajdziecie w niej porady jak krok po kroku wykonać ozdobne kule z bibuły!

Ozdobne kule z bibuły
Autor: Thinkstockphotos.com

Papierowe, wielowarstwowe kule to doskonały pomysł na dekoracje, które można wykorzystać na różne okazje. Doskonale prezentują się one w zestawach i mogą być ozdobą mieszkania podczas przyjęcia czy urodzin dziecka. Kule z bibuły mają wiele zastosowań i to od nas zależy jak i gdzie je wykorzystamy. Coraz częściej możemy znaleźć je w pokojach dziecięcych, gdzie stanowią ciekawą formę dekoracji.

Ozdobne kule z bibuły: jak je wykonać?

Do przygotowania papierowych kul potrzebne nam będą: kolorowa bibuła, kartki z bloku, klej, nożyczki oraz kolorowe kredki. Przyda się także linijka i cyrkiel. Na początku rysujemy koło cyrklem na kartce z bloku. Tej wielkości będzie nasza kula. Na osobnej kartce papieru odrysowujemy koło, które przed chwilą wycieliśmy. Za pomocą linijki rysujemy pięć poziomych linii: dwie w jednym kolorze, a trzy w innym. To będą nasze linie pomocnicze do klejenia. Z bibuły wycinamy prostokąty równe połowie naszego koła. Wycięte prostokąty musimy ze sobą posklejać. Pomoże nam przy tym kartka z liniami pomocniczymi. Kładziemy na niej prostokąt tak, aby zakrywał wszystkie kolorowe linie i w miejscu różowych samrujemy klejem. Przyklejamy do niej kolejną bibułkę i znów smrujemy klejem, ale tym razem linie błękitne. W ten sposób sklejamy naprzemiennie wszystkie karteczki. Bibułek musi być minimum 32 sztuki. Po sklejeniu wszystkich bibułek, wycimamy połowę koła. Kolejnym krokiem będzie przyklejenie wyciętych bibułek do koła wyciętego z bloku. Kiedy bibuła jest już przyklejona ostrożnie sklejamy ze sobą okładki z białego kartonu. Po rozłożeniu mamy już gotową dekoracyjną kulę z bibuły.

NOWY NUMER

Marcowe „Moje Mieszkanie” przynosi Japandi, trend łączący skandynawski minimalizm i japońską prostotę. Dla amatorów kolorów i wzorów wspaniałe tkaniny na obiciach mebli, zasłony, poduszki. A tym, którym brakuje światła - lustra.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Marzec 2021