Pokój dla dziewczynki: jak urządzić wnętrze dla rocznego dziecka?

Prosze o poradę jak urzadzić pokój dla dziewczynki. Pokój ma łącznie 9,5 mkw. Na wprost drzwi znajduje się okno. Pokój jest dosyć jasny. Proszę o podpowiedź, gdzie postawić łóżeczko, a gdzie sofę i komodę? Gdzie urządzić kącik zabaw? Jaki wybrać kolor ścian? Czy fototapeta będzie dobrym pomysłem na dekorację ściany? Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.

Ola Majchrowska

radzi stylista: Ola Majchrowska

architekt, projektantka wnętrz

Witam Pani Ewelino,

bardzo dużo pytań naraz, nie na wszystkie odpowiem, ponieważ proporcje pokoju oraz dokładne umiejscowienie okien i drzwi mają kluczowe znaczenie – dokładne wymiary ścian i odległości otworów. Pokój jest niewielki, a więc z pewnością trzeba będzie pokombinować. Teraz córeczka jest malutka, więc nie musimy od razu planować sofy, a możemy uwzględnić np. wygodny większy fotel do odpoczynku. Później warto byłoby przewidzieć łóżko.

Jeśli chodzi o rozstawienie mebli, z pewnością powinno być funkcjonalne tak, aby można było wygodnie korzystać z każdego mebla i miejsca pokoju. To właśnie tutaj liczą się centymetry – wymiary ścian i planowanych mebli. Sama kolorystyka wystroju to bardzo indywidualna sprawa, dlatego najlepiej jest znaleźć dla siebie odpowiednią aranżację – możemy w tym celu poszukać inspiracji w internecie lub w prasie.

Tapeta lub fototapeta jest doskonałym pomysłem. Możemy je zastosować na całej ścianie, fragmencie albo na suficie (np. fototapeta nieba).

Jest tak wiele rozwiązań i możliwości, polecam przejrzenie inspiracji poniżej. W razie konkretnych pytań, zapraszam do ponownego kontaktu z uwzględnieniem szkicu pokoju z naniesionymi wymiarami ścian i oznaczeniem drzwi/okien.

Pozdrawiam

Inspiracje: http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoj-dla-dziewczynki-niebieskie-migdaly-baldachim-i-balon,78_11126.html, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoj-dzieciecy-ladny-pokoj-dla-dziewczynki-z-dekoracja-drzewa-na-scianie,78_7694.html, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoj-dla-dziewczynki-czysta-biel-tlem-dla-powtarzajacych-sie-motywow,78_13169.html, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoj-dziecinny-pokoj-corki-martyny-wojciechowskiej-zdjecia,78_6824.html, http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-m-jak-mieszkanie/jak-urzadzic-wnetrze/pokoj-dla-dziewczynki,192_12085,miesiecznik-m-jak-mieszkanie.html, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoj-dzieciecy-jasny-pokoj-dla-dziewczynki-aranzacje-i-zdjecia,78_6791.html

Pokój dla dziewczynki w różu i błękicie
Pogodzenie w jednym wnętrzu zarówno różu jak i błękitu, wiąże się z doskonałym opanowanie proporcji i tonowaniem przestrzeni konsekwentną bielą - na ścianie, w dodatkach i w meblach.
Zobacz również