Salon z czerwoną sofą

Na jaki kolor pomalować kolory ścian w salonie, jeśli sofę z dwoma fotelami mam czerwoną, meble koloru mysiego (szary) a do tego jasny stół z krzesłami, w pokoju jest też sporo dodatków w kolorze czerwonym. Na podłodze jasna klepka. Teraz ściany są białe i beżowe, i jest nijako, zimno, choć pokój jest od zachodu. Zastanawiamy się nad morelowym, gdyż zależy Nam żeby ocieplić pokój, jest od strony zachodu. Szarości na ścianach nie lubimy. Proszę o poradę.

Aleksandra

radzi stylista: Aleksandra

Uwielbiam prostotę, funkcjonalność i barwy

Zamiast morelowego polecam paletę beży, która nie skomplikuje kolorystyki wnętrza, ociepli je delikatnie nie wprowadzając chaosu. Można wybrać 2-3 odcienie różniące się proporcją pigmentów (cieplejsze, chłodniejsze, bardziej żółte lub z domieszką czerwieni itd), ale warto postawić na bazowy beż. Do tego bardzo dobrze nadaje się wzornik kolorów NCS (dostępny w sklepach z farbami). Warto dobierać tego typu paletę przy jego pomocy, później można kupić małe próbki i przetestować na wybranych ścianach zanim zdecydujemy o ostatecznym wyborze odcieni. Resztę barw polecam wyrazić poprzez dodatki – przydałyby się chłodne akcenty np. morski, turkus, szafir, szmaragd itp.

Innym, dodatkowym pomysłem na ściany jest beżowa baza z wyróżnieniem jednej ściany zdecydowanym zimnym kolorem (morski, szafirowy, świeża trawa itp.) Taki akcent nieco zdominuje wnętrze i ładnie będzie kontrastować z czerwonymi elementami wystroju salonu. Jeśli nie mamy ochoty na chłodny akcent, a nadal poszukujemy dodatkowej dawki ciepła, wyróżnijmy jedną ścianę soczystą mandarynką.

 Inspiracje: http://www.urzadzamy.pl/kolory/palety-kolorow/kolory-scian-bezowy-czy-bez-na-scianie-nie-jest-nudny,85_6642.html, http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-dobre-wnetrze/wnetrza/mieszkanie-wygodne-dla-rodziny,109_5574.html (pierwsze zdjęcie główne), http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/salon-w-wiosennych-kolorach-dwie-aranzacje-wnetrz,14_3183.html, http://www.urzadzamy.pl/kolory/palety-kolorow/w-krolestwie-czerwieni-czerwony-kolor-scian-czerwone-meble-i-dodatki,85_5152.html (pierwsze zdjęcie główne)

Czerwona sofa
Czerwona sofa
Zobacz również