Aranżacja salonu: jaki kolor kanapy w salonie?

Mam nie lada problem, ponieważ chciałabym wymienić komplet wypoczynkowy na nowy, myślę o skórzanym, ale duży problem mam z kolorem ponieważ salon również używany jest na co dzień więc jasny też chyba nie będzie zupełnie odpowiedni. Poniżej dołączam link do zdjęcia jak wygląda pokój http://images40.fotosik.pl/1988/c054d5ea427acda9.jpg

Ola Majchrowska

radzi stylista: Ola Majchrowska

architekt, projektantka wnętrz

Dziękuję Pani za dołączone zdjęcie, to zawsze bardzo pomocne. Zawsze na początku proszę sobie zadać pytanie, czy coś jeszcze będzie Pani chciała zmienić w swoim salonie, np. kolor ścian/tapety, tkaniny, meble itp. To również istotne, zawsze inaczej spojrzymy na zmiany we wnętrzu. Co do koloru obicia nowego wypoczynku nie przesadzajmy z praktycznością. Jeśli będziemy brać pod uwagę wyłącznie ciemne barwy skórzanego obicia typu café latte, ceglasty, granatowy, ciemna oliwka (te barwy ewentualnie będą pasowały pod obecny wystrój) i wykonamy cały wypoczynek jednolicie wybranym kolorem, może się okazać, że meble będą wyglądać „ociężale”, a całość zmniejszy i zaciemni pokój. Szukajmy kompromisu pomiędzy sposobem czyszczenia obicia, a jasnymi barwami, które skutecznie „przełamią” masywność mebli. Najlepiej sprawdzają się połączenia z kremami i beżami w poszczególnych częściach wypoczynku i/lub poduszek. Sprawdzajmy jak możemy kolorystycznie skomponować wybrany model kanapy/narożnika, np. dół jaśniejszy, góra ciemniejsza, boki jaśniejsze, same jasne poduszki itd. Dzięki takim elementom komplet mebli będzie wyglądać lżej, a sam pokój przestronniej.

            Dodatkowo możemy wziąć pod uwagę kolor ciemniejszej ochry wypoczynku, ale warto ją przełamać w poduszkach brązami, kremami, bordo, oliwką albo granatem.

Kanapa w salonie
Kanapa
Zobacz również