Jak urządzić funkcjonalnie salon z jadalnią?

Mam wielki problem z ustawieniem mebli w salonie, kupiłam dwie sofy. Patrząc z perspektywy czasu, myślę że jednak są zbyt duże, ale niestety nie mogę pozwolić sobie na ich wymianę. Chciałabym dokupić meble, by móc pomieścić serwis stołowy, no i oczywiście mam problem z telewizorem - nie mam pojęcia, w którym miejscu mogłyby stać. Chciałabym zrezygnować ze starej komody i urządzić pokój bardziej nowocześnie.

Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

Przede wszystkim proponuję rozsunąć meble, które tylko potęgują wrażenie wielkości stojąc obok siebie. Jeśli je trochę rozsuniemy, będzie nieco "lżej" w salonie. Kanapę spod okna postawiłabym naprzeciwko niego, "plecami" do linii terakoty. A telewizor można umieścić na ścianie na wprost drugiej kanapy. Wtedy będzie miejsce na stół pod oknem. Dobrze, aby stół był już lżejszy, ale utrzymany w tej samej kolorystyce co meble. Co do kolorystyki ścian polecam ten zestaw: http://www.dulux.pl/c_oc_neutral_calm.html

Bardzo eleganckie i stonowane kolory dodadzą klasy wnętrzu. W oknie proponuję powiesić jasne, długie zasłony. Może Pani ewentulanie wymienić dywan, na gładki i jasny oraz powiesić lustro na ścianie. Do tego jeszcze duży, biały klosz żyrandola.

Salon
Salon
Zobacz również