Urządzamy » Praktyczne porady » Co zamiast płytek w kuchni?

Co zamiast płytek w kuchni?

Mamy małą kuchnię połączoną z pokojem. Podłoga jest biała w jasnosrebrne mazie. Lodówka i wykończenia też są srebrne. Szafki mamy z płyty MDF w kolorze białym połączononym z odcieniem trawy morskiej. Zastanawiam się co dać na ścianę pomiędzy szafkami wiszącymi a blatem? Nie podobają mi się zwykłe płytki. Chciałam, żeby otwarta kuchnia wyglądała ładnie i nowocześnie. Nie mam pojęcia jaki wybrać kolor na ten fragment ściany, zależy mi żeby wykończenie się nie gryzło, ale też żeby nie było mdłe.
Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

 • zobacz wszystkie porady
Jeśli kuchnia połączona jest z salonem, warto zadbać o jej wykończenie, by nie tylko było funkcjonalne, ale i atrakcyjne dla oka. Jeśli lubią Państwo tradycyjne rozwiązania, można na ścianie ułożyć ciekawy wzór z mozaiki, w kolorze biało-brązowo-zielonym albo mozaikę szklaną. Taką kolorystykę polecam, ze względu na wykończenie istniejących szafek kuchennych. Innym rozwiązaniem jest zamocowanie na ścianie między blatem a zabudową szyby. To ostatnio modne wykończenie. Za szkłem można umieścić zdjęcie (nawet własne) lub ozdobną tapetę, np. źdźbła trawy w dużym zbliżeniu lub kwiaty. Dla inspiracji: http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-moje-mieszkanie/sciana-nad-blatem,9003_12610.htm http://www.urzadzamy.pl/salon/pomysly-i-aranzacje/urzeczony-afryka,5534_9815.htm http://www.urzadzamy.pl/dw/podstrony/usmiech-woli,8466_14040.htm http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-m-jak-mieszkanie/abc-urzadzania/ochota-na-biel,9528_13934.htm http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-moje-mieszkanie/lubimy-cieple-miejsca,8856_14126.htm
Co zamiast płytek w kuchni?
Zobacz również
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 11905 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Słoiki na płatki śniadaniowe

  Można przechowywać w nich nie tylko płatki, a zdobić je mogą nie tylko figurki zwierzątek.

 • Walentynkowy domek

  Jakiś czas temu zastanawiałam się czy można zrobić oryginalny upominek za niewielką sumę. Oczywiście miałam na myśli coś co będzie ozdobą każdego domu. I tak będąc w hipermarkecie na stoisku "ogród" wypatrzyłam karmik dla sikorek za niecałe 6 zł. Kupiłam i...

 • Przytulny kącik dla psiaka

  Wiele właścicieli zwierząt zwraca szczególną uwagę na swoje pupile. Robią co mogą, aby uszczęśliwić swojego zwierzaka, poświęcając im bardzo dużo czasu. Ważne jest przytulne, bezpieczne miejsce, w którym mieszka nasz czworonożny członek rodziny.