Co zamiast płytek w kuchni?

Mamy małą kuchnię połączoną z pokojem. Podłoga jest biała w jasnosrebrne mazie. Lodówka i wykończenia też są srebrne. Szafki mamy z płyty MDF w kolorze białym połączononym z odcieniem trawy morskiej. Zastanawiam się co dać na ścianę pomiędzy szafkami wiszącymi a blatem? Nie podobają mi się zwykłe płytki. Chciałam, żeby otwarta kuchnia wyglądała ładnie i nowocześnie. Nie mam pojęcia jaki wybrać kolor na ten fragment ściany, zależy mi żeby wykończenie się nie gryzło, ale też żeby nie było mdłe.

Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

Jeśli kuchnia połączona jest z salonem, warto zadbać o jej wykończenie, by nie tylko było funkcjonalne, ale i atrakcyjne dla oka. Jeśli lubią Państwo tradycyjne rozwiązania, można na ścianie ułożyć ciekawy wzór z mozaiki, w kolorze biało-brązowo-zielonym albo mozaikę szklaną. Taką kolorystykę polecam, ze względu na wykończenie istniejących szafek kuchennych. Innym rozwiązaniem jest zamocowanie na ścianie między blatem a zabudową szyby. To ostatnio modne wykończenie. Za szkłem można umieścić zdjęcie (nawet własne) lub ozdobną tapetę, np. źdźbła trawy w dużym zbliżeniu lub kwiaty. Dla inspiracji: http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-moje-mieszkanie/sciana-nad-blatem,9003_12610.htm http://www.urzadzamy.pl/salon/pomysly-i-aranzacje/urzeczony-afryka,5534_9815.htm http://www.urzadzamy.pl/dw/podstrony/usmiech-woli,8466_14040.htm http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-m-jak-mieszkanie/abc-urzadzania/ochota-na-biel,9528_13934.htm http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-moje-mieszkanie/lubimy-cieple-miejsca,8856_14126.htm

Co zamiast płytek w kuchni?
Zobacz również