Urządzamy » Praktyczne porady » Jak urządzić pokój

Jak urządzić pokój

Zaczynam remont pokoju i nie wiem jak się za to zabrać. Pokój jest szary, a okno znajduje się od północno zachodniej strony, więc jasno robi się dopiero po południu. Bardzo lubię żywe kolory... róż, fiolet, zieleń, czerwony - ale nie wiem jak je zastosować, by nie przesadzić i uzyskać przytulne wnętrze. W pokoju znajduje się komputer, telewizor i łóżko do spania.
Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

 • zobacz wszystkie porady
Jestem zwolenniczką białych ścian. Ale skoro pokój jest pozbawiony bezpośredniego, naturalnego światła, a Ty lubisz kolor, to zaproponuję coś bardzo żywego. Pierwsza propozycja: ścianę po prawej od drzwi pomalować na kolor jasny fiolet (mimo że to zimna barwa, w jasnym wydaniu naprzeciw okna powinna wnętrze rozjaśnić), następną ścianę na wprost drzwi w kolorze malinowo–koralowym, ten odcień odbity w fiolecie dodatkowo go ociepli. Pozostałe ściany białe. Na tej po prawej od drzwi można będzie postawić jakiś mebel, np. biurko. Narzuta na łóżko powinna mieć nieco bardziej zdecydowany kolor – np. ciemny fiolet. Do takiego zestawu można dodać akcent zielony, ale nie dużo. Może dywan (przypominający trawę) lub poduszki. To odważne zestawienie, ale na pewno ożywi pokój! Jeśli wolisz coś spokojniejszego to pomaluj ściany na jasny fiolet, a te przy których będzie stało łóżko, ozdób dodatkowo kolorem w postaci poziomych pasów – różnych odcieni różu lub czerwieni. Może to być kilka cienkich pasków, przebiegających w poziomie, na wysokości ok. 1,5 m. Mogą przechodzić na drugą ścianę, zamykając wyznaczoną strefę, np. spania. Do takiego zestawu kolorystycznego będą pasować klasyczne meble, w jednym kolorze oraz należy konsekwentnie dobierać detale wykończenia wnętrza, nie wprowadzać nowych kolorów ani ciężkich faktur.
Jak urządzić pokój
Zobacz również
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 11909 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Słoiki na płatki śniadaniowe

  Można przechowywać w nich nie tylko płatki, a zdobić je mogą nie tylko figurki zwierzątek.

 • Walentynkowy domek

  Jakiś czas temu zastanawiałam się czy można zrobić oryginalny upominek za niewielką sumę. Oczywiście miałam na myśli coś co będzie ozdobą każdego domu. I tak będąc w hipermarkecie na stoisku "ogród" wypatrzyłam karmik dla sikorek za niecałe 6 zł. Kupiłam i...

 • Przytulny kącik dla psiaka

  Wiele właścicieli zwierząt zwraca szczególną uwagę na swoje pupile. Robią co mogą, aby uszczęśliwić swojego zwierzaka, poświęcając im bardzo dużo czasu. Ważne jest przytulne, bezpieczne miejsce, w którym mieszka nasz czworonożny członek rodziny.