Urządzamy » Miesięcznik Dobre Wnętrze » Kuchnia jak marzenie

Kuchnia jak marzenie

Więcej: projekty kuchni
Kuchnia dobrze urządzona, ma być reprezentacyjna i wygodna. Przedstawiamy pomysły i projekty kuchni do zastosowania na dużych oraz mniejszych powierzchniach. Kuchnia z salonem to już nie jest kwestia mody, ale trwała zmiana w dziedzinie urządzania wnętrz.
Oklejona fornirem zabudowa kuchenna stanowi integralną część przestrzeni dziennej. Sprzęty i akcesoria są schowane lub dyskretnie wmontowane w ścianę, „Neos”, Rational.de

Modułowość: meble kuchenne

Modułowość to trend 2011 roku, również w urządzaniu kuchni. Producenci mebli kuchennych proponują serie składające się z wielu części, które możemy dowolnie ze sobą zestawiać. Modułowe meble kuchenne to duża wygoda. W ramach jednej kolekcji mebli mamy z reguły do wyboru kilka opcji wykończenia frontów (a nawet nadrukowania na nich wszystkiego, co chcemy - od reprodukcji ulubionego dzieła sztuki do listy zakupów). Dzięki temu nasza kuchnia, choć firmowa, może być jedyna w swoim rodzaju - niepowtarzalna. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem przestrzennym są nadal kuchnie otwarte na salon. Natomiast najmodniejsze obecnie projekty kuchni to układ przestrzenny - wyspa plus zabudowa kuchenna ze sprzętem i szafkami zlicowanymi ze ścianą.

Kuchnia z salonem

Kuchnia z salonem to już nie jest kwestia mody, ale trwała zmiana sposobu myślenia - twierdzi architekt Mikołaj Wierszyłłowski z pracowni Wierszyłłowski i Projektanci. - Nie damy już zapędzić się do kuchni jako osobnego pomieszczenia, by tam z dala od domowników i przyjaciół przygotowywać posiłek. Architekt Rafał Darski z firmy Recamiere zauważa, że otwarty plan kuchni pociągnął za sobą zmianę zarówno formy zabudowy kuchennej, jak i materiałów. Kuchnia naśladuje teraz meble salonowe. Spełnia swoją funkcje, ale na pierwszy rzut oka nie odróżnia się od pokoju. Ma chowane sprzęty, m.in. wsuwane i wysuwane okapy. Za to eksponowane są wbudowane w mebel telewizory, a nawet akwaria.

 

Modna kuchnia mała i duża - pomysły architektów i nowinki techniczne dotyczące urządzania kuchni prezentujemy w listopadowym numerze Dobrego Wnętrza.

Zobacz również

te greckie motywy,coś pięknego.tylko gdzie to kupić!biel,granat zestawienie odjazdowe tylko proszę Panią Autorkę o jakiś adres sklepu z taką glazurą.pozdrawiam

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Przepiękne wnętrze;) Lubimy beton we wnętrzach ;)

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na nowoczesną łazienkę z umywalką podwójną

  Umywalka podwójna zrealizowana na wymiar przez manufakturę Luxum, z szufladami obłożonymi naturalnym fornirem. Taką umywalkę łatwo jest dostosować do wnęk i na potrzeby konkretnego miejsca.

 • Umywalka, ceramika, wanna

  Witam, chciałbym przedstawić mój pomysł na wyposażenie łazienki w tak modny sposób jakim jest beton architektoniczny przy nowych trendach ma to innowacyjne zastosowanie.

 • Mój pomysl na toaletkę

  Nowoczesna toaletka MAKEUP do mieszkania w stylu LOFT. Jako blat zostało wykorzystanie szkło. Toaletka z betonu architektonicznego, całość stanowi napis MakeUp. Zdjęcie wykonane w dopiero urządzanym mieszkaniu.