Baw się z nami: głosuj, komentuj, wygraj nagrody!

Wybieramy Kobietę z Pasją 2014!

Wybierz spośród Kobiet z Pasją, które gościły na łamach Mojego Mieszkania w 2014 roku, wybierz postać najbardziej Cię fascynującą! Wystarczy oddać głos poprzez przycisk „Lubię to”! Jeśli chcesz zawalczyć o atrakcyjne nagrody, zarejestruj się i pozostaw komentarz pod artykułem ze swoją faworytką, uzasadniając swój wybór. Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy!

Konkurs trwa: od 11 lutego do 31 marca 2015 roku.

Zadanie konkursowe:

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy oddać głos na jedną spośród 15 nominowanych postaci w konkursie Kobieta z Pasją 2014 oraz uzasadnić swój wybór w formie komentarza pod artykułem naszej faworytki. Pamiętaj - aby napisany przez Ciebie komentarz mógł walczyć o nagrody w konkursie, musisz też zarejestrować się w serwisie.

Nagrody dla Kandydatek:

Kobieta z Pasją 2014, która otrzyma najwięcej głosów, wygra weekend w hotelu Amber Baltic**** Międzyzdroje dla dwóch osób ze śniadaniem i obiadokolacją. Pozostałe Kandydatki otrzymają roboty kuchenne i naczynia ufundowane przez firmę Tupperware.

Nagrody dla Autorów najciekawszych komentarzy:

Spośród osób, które pozostawią najciekawsze komentarze dotyczące swojego wyboru Kobiety z Pasją 2014, wybierzemy 10 Laureatów, którzy otrzymają prezenty ufundowane przez markę Hoover i firmę "Weź mnie do kuchni". Nagrody za najlepsze komentarze, wyróżnione odpowiednio od 1 do 10 miejsca, przyznawane będą w następującej kolejności:

·    5 stacji parowych / Hoover
·    5 zestawów kuchennych / Weź mnie do kuchni

Więcej: Regulamin Konkursu Kobieta z Pasją

MM nr 01/2014 - Agnieszka Strycharska: "Jestem kolorystką całą duszą"

Fascynuje ją kolor. Widać to w jej wyjątkowym domu-skansenie oraz jej pracach. Na blogu Niebieska Chata dzieli się swoją miłością do barw, szydełkowania, staroci i polskiego folkloru. – Gdy szydełkuje, lubię eksperymentować z fakturą i kolorem, bo ciągle czegoś szukam i ciągle muszę coś wymyślać. Moje prace znalazły swoje miejsce w wielu polskich i europejskich domach, m.in trafiły do Francji, Danii, Belgii i Austrii. Zostały docenione za jakość, kolorystykę i unikatowość. Odnajduję swoje zdjęcia na międzynarodowych blogach i stronach o szydełkowaniu, gdzie przedstawiane są jako wzór do inspiracji – mówi Agnieszka.

MM nr 02/2014 - Magdalena Mróz: Filcowe czary

Filcowaniem zajmuje się od około ośmiu lat. Technikę poznała przez przypadek, zasmakowała jej, zaczęła eksperymentować. Dziś tworzy na zamówienie,  do galerii, dla przyjaciół. – Podobno jestem czarodziejką, bo zamieniam rzeczy zwykłe w niezwykłe. Projektuję biżuterię, torebki, ubrania. Rękodzieło to moja pasja i praca – mówi Magdalena.

MM nr 03/2014 - Karolina Jakubowska: Pasja życia

Od dziecka marzyłam, żeby zostać dekoratorem wnętrz, ale skończyłam prawo – mówi Karolina Jakubowska. – Jednak serce okazało się silniejsze od rozumu. Dziś razem z mężem prowadzę własną pracownię. Dawanie meblom drugiego życia to nasza wspólna pasja.

MM nr 04/2014 - Joanna Bryk: Podano do stołu

Aranżowanie stołu zależnie od okazji to dla mnie forma artystycznego wyrazu. To bardzo ważny mebel w domu – mówi Joanna. – Jednoczy rodzinę, sprzyja zwierzeniom, daje poczucie bezpieczeństwa.

MM nr 04/2014 - Renata Różycka: Dzielę się pięknem

Mam misję i pasję – mówi Renata Różycka. – Chcę zarażać swoim upodobaniem do kolorów i ładnych rzeczy. Ściany i meble dekoruję tapetami. Grube i cienkie, wytłaczane, mięsiste, gładkie i jedwabiste – uwielbiam je dotykać i dopasowywać.

MM nr 04/2014 - Katarzyna Stefaniak: Powitanie wiosny

Studiuję administrację, ale o wiele więcej frajdy sprawiają mi aranżowanie wnętrz, szycie, dzierganie oraz wszelkie rękodzieło. Chyba tylko zapał daje mi energię do tego, by pasje bezkonfliktowo łączyć z rolami żony i matki.

MM nr 05/2014 - Izabela Dajwłowska-Przewłocka: Żyję w zgodzie z naturą

Iza wraz z rodziną stara się żyć w zgodzie z naturą. Jej wielką pasją jest gotowanie potraw prostych, świetnie przyprawionych. - Jeśli chce się być szczęśliwym, nie można jeść byle czego i byle jak. Dlatego sięgam tylko po zdrowe produkty. Z ogródka czy przydomowej wędzarni - mówi.

MM nr 07/2014 - Maria Dziewanowska-Kowalska: Jest tak, jak chciałam

Chęć realizowania marzeń i miłość do szycia doprowadziły do powstania marki Refabric i sklepu Refabric.pl. Maria szyje torby, zabawki, poduszki. W pracy trzyma się jednego stylu, w domu panuje większa dowolność – zarówno tkanin, jak i wzorów.

MM nr 08/2014 - Beata Rokosz: Kura domowa

Beata broni zszarganej opinii kur. Uczyniła z nich bohaterki swojej pasji. Szyje je malutkie, średnie i prawie naturalnej wielkości. Kury Beaty bywają klasyczne, eko, nowoczesne, etniczne, regionalne, wojskowe (moro), hipsterskie, popartowskie czy upaństwowione („flagowe”). Ich różnorodność pomaga w znalezieniu potencjalnemu nabywcy swojej „kury wewnętrznej”!

MM nr 09/2014 - Joanna Żywczok: Tylu rzeczy chcę się nauczyć

Joannę pochłania szycie aniołów, firanek, zasłonek, poduszek… Barwne obrazy jej autorstwa zdobią ściany pieczołowicie urządzonego mieszkania. - Maluję, szyję, wytwarzam biżuterię, aranżuję wnętrza, haftuję – mówi – ale czuję, że to nie koniec. Mam zamiar się rozwijać!

MM nr 10/2014 - Olga Stroiwąs: Kierunek Północ

Mam wiele pasji, a ostatnią jest moja pracownia z maskotkami – powstała z inspiracji naturą oraz stylem skandynawskim, który kocham – mówi Olga Stroiwąs. – Żartuję, że powinnam się tam urodzić. Olga, która zajęła drugie miejsce w plebiscycie na Kobietę z Pasją roku 2013, gościła już na łamach Mojego Mieszkania. Okazało się jednak, że od tego czasu tak wiele zmieniło się w jej życiu, m.in. ma nowe mieszkanie, urodziła synka, rozwinęła krawieckie hobby (ma firmę!), że powstała kolejna sesja z jej udziałem!

MM nr 11/2014 - Renata Gołaszewska-Adamczyk: Okruchy dzieciństwa

Kiedy byłam małą dziewczynką, uwielbiałam bawić się lalkami – wspomina Renata Gołaszewska-Adamczyk. – I nie wyrosłam z tego! Ale cieszę się, bo z tej miłości narodziła się prawdziwa pasja, a wraz z nią moje autorskie lalki Pocieszanki.

MM nr 12/2014 - Urszula Kalbarczyk: Gorące dekoracje z lodu

Jestem szczęśliwą żoną swojego męża pracującą w domu, czyli jestem panią domu na całego, mamą trzech córek o odmiennych charakterach i właścicielką ośmiu kotów, domku, ogródka i firmy fotograficznej IMAGO – pisze o sobie Ula na swoim blogu Anielskizakatek.blogspot.com. – W wolnych chwilach gotuję, zmieniam dekoracje, robię zdjęcia…

MM nr 12/2014 - Agnieszka Nawara: Nie ulegam modom

Mieszkam z mężem i synem w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Dom i praca w moim przypadku bardzo się zazębiają. Od dwóch lat prowadzę blog Agnethahome.blogspot.com, który w całości poświęcony jest urządzaniu mojego mieszkania oraz mojej pracy (robię szklane pudełka i lampiony). Można tam zobaczyć, jak z czystego zainteresowania stylem skandynawskim, zamiłowania do pięknych rzeczy oraz ogromnego respektu dla rękodzieła stworzyłam swój sposób na życie.

MM nr 12/2014 - Anita Rackowiak-Kołodziejczyk: Zabawa w ozdabianie

Jestem nauczycielką. Mieszkam z mężem i psem Borysem w Lusowie pod Poznaniem. Cały czas dopieszczam nasz dom i specjalnie stroję go na święta, między innymi szyję duże, ozdobne skarpety. Zawsze zostają mi małe skrawki materiału, a ponieważ byłam wychowywana w czasach PRL-u, kiedy to nic się zmarnować nie mogło, wpadłam na pomysł, by szyć też małe skarpetki na sztućce.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.