Najlepsze kwiaty na balkon w bloku. BALKON w kwiatach: zdjęcia i aranżacje

2021-04-12 12:29
kwiaty-balkonowe
Autor: Konrad Kalbarczyk Gerbera doniczkowa: dobra propozycja na balkon.

Na balkon w bloku warto wybrać kwiaty, które dobrze zniosą miejskie środowisko. Najlepsze kwiaty balkonowe, ładnie kwitnące i wytrzymałe. Balkon w kwiatach: inspiracje i zdjęcia balkonów.

Co roku w sklepach pojawiają się nowości, ale urządzając balkon w bloku wybiezrmy te kwiaty, które są łatwe w uprawie, wytrzymałe, dobrze znoszą miejskie warunki, a ponadto ładnie kwitną. Polecamy kwiaty balkonowe: sprawdzone kwitnące dekoracje. Aranżację kwiatów balkonowych dopasuj do zaplanowanego wcześniej stylu wyposażenia twojego balkonu, nagrodą za konsekwencję będzie wrażenie harmonii w aranżacji balkonu.

WIĘCEJ: piękne BALKONY W BLOKU rewelacyjne wasze zdjęcia

Jeżeli urządzasz balkon w bloku z orientalną nutką, posadź ozdobne trawy (uwaga, przemarzają!) albo mrozoodporną jukę. Do białych, romantycznych mebli pasują wszystkie kwiaty balkonowe, ale łatwiej będzie je zaaranżować, wybierając dwa, trzy kolory. Uzupełnione zielenią dadzą piękny efekt.

Kwiaty na balkon: petunie

Na balkon polecamy rośliny szybko rosnące, obficie kwitnące i cudownie pachnące. Dzięki nim możeszstworzyć rajski zakątek. Jeśli chcesz mieć balkon w kwiatach kup petunie. Są dostępne w różnyhc odmianach. Petunie to kwiaty balkonowe obficie kwitnące przez całe lato. Można je mieć nawet na słonecznym balkonie. Petunie posadzone w ładnych, wysokich donicach będą przepiekną ozdobą balkonu w bloku. Ponadto te kwiaty balkonowe są łatwe w uprawie i bardzo wytrzymałe. Petunie na balkonie można posadzić w jednej wiszącej doniczce, dzięki temu stworzą niezwykle dekoracyjny bukiet.

Balkon w kwiatach: gerbera doniczkowa i dalie

W sklepach ogrodniczych, kwiaciarniach i nawet zwykłych supermarketach są w sprzedaży gerbery doniczkowe. Gerbera doniczkowa to dobry pomysł kwiatów na balkon, warto ją posadzić w dekoracyjnej doniczce i postawić na balkonie w miejscu przewiewnym, jasnym, ale niezbyt mocno nasłonecznionym. Gerbery doniczkowe są dostępne w różnych kolorach, a więc wybierzcie odcienie pasujące do waszej aranżacji ogrodu. Również na balkon nadają się dalie. Dalia – kwitnie od połowy lipca do pierwszych przymrozków. Te kwiaty balkonowe są prawie we wszystkich kolorach. Jeśli chcesz mieć dalie na balkonie pamiętaj o usuwaniu przekwitłych kwiatów, co powoduje ładniejsze kwitnienie. Dalie na balkonie mogą rosnąć na słońcu, ale w miejscu osłoniętym od wiatru.

Balkon w bloku: wybieramy doniczki na balkon

Kwiaty balkonowe można sadzić w doniczkach i skrzynkach. Najtańsze są doniczki plastikowe. Ale pamiętaj, że łatwo sie nagrzewają, dlatego kwiaty balkonowe w plastikowych doniczkach ustawiaj w miejscach zacienionych. W słońcu mogą stać doniczki np. kamionkowe. Jeśli lubisz kwiaty balkonowe, ale zapominasz o ich podlewaniu, wetknij w donice dozowniki wody lub wybierz doniczki z podwójnym dnem (magazynują wodę). Pamiętaj: w jasnych pojemnikach z ceramiki lub terakoty ziemia mniej paruje. Ciemne doniczki na balkonie, zwłaszcza z plastiku i metalu, przyciągają słońce.

Kwiaty balkonowe do skrzynek: budleje

Do skrzynek polecamy Buddleje Buzz, które ładnie się krzewią i długo kwitną. Tworzą duże pachnące kwiatostany. Jest to odmiana mniejsza niż inne buddleje, dlatego nadaje się na balkon. Warto je sadzić po kilka w dużzych donicach i skrzynkach balkonowych. Wymagają regularnego podlewania i nawożenia.

kwiaty-balkonowe
Autor: Agnieszka Mike-Jeziorska Dalie idealne kwiaty balkonowe: łatwe w pielęgnacji i dostęepne w wielu kolorach.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021