KWIATY NA BALKON: Jak posadzić kwiaty balkonowe WIDEO

2017-05-19 15:26 Redakcja
balkon kwiaty
Autor: Photos.com BALKON: kwiaty obficie kwitnące to zasługa prawidłowej pielęgancji.

Balkon i kwiaty mogą wyglądać przepięknie. Balkon może być twoim małym ogrodem tuż za twoim oknem nawet w mieście. Kup kwiaty na balkon, ich posadzenie do skrzynek balkonowych to bułka z masłem. Zobacz jak wybrać kwiaty na balkon i je posadzić: WIDEO.

Masz balkon? Kup kwiaty na balkon. Ich posadzenie jest proste, nawet dla osób, które z ogrodnictwem nie mają nic wspólnego. A balkon w kwiatach to naprawdę cudowne miejsce, przekonaj się o tym. Sadząc kwiaty na balkonie możesz popuścić wodze fantazji i stworzyć proste, ale efektowne kompozycje z kilku różnych rodzajów kwiatów balkonowych. Zanim zabierzesz się za sadzenie kwiatów na balkonie, warto wszystko wcześniej przemyśleć.

Balkon kwiaty

Zaplanuj dobór kwiatów na balkon, kup narzędzi, podłoże, skrzynki lub donice. Pamiętaj, że kwiaty balkonowe mają trudniej niż te sadzone w ogrodzie, bo rosną w niewielkiej ilości ziemi, więc potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.

Jak posadzić kwiaty na balkonie: WIDEO

Sadzenie i pielęgnacja kwiatów na balkonie

Wszystkie kwiaty na balkon sadzimy w podobny sposób. Powinniśmy przygotować nie tylko skrzynki balkonowe czy doniczki, ale także rośliny, które zamierzamy w nich posadzić. Należy:

  1. na dnie doniczki umieścić warstwę 5-10-centymetrową drenażu - mogą to być drobne kamyki, keramzyt, żwir, grys. Lepiej, żeby nie pochodziły ze skał wapiennych (w tym z marmuru), bo są z niego wypłukiwane związki wapnia
  2. wsypać warstwę ziemi urodzajnej lub podłoża do kwiatów balkonowych
  3. kwiaty balkonowe przeznaczone do posadzenia obficie podlać i wyjąć z doniczek, w których rosły. Róbcie to delikatnie, by nie uszkodzić korzeni.
  4. umieścić rośliny w pojemnikach i obsypać ziemią, tak by znalazły się na takiej samej głębokości, na jakiej rosły poprzednio.
  5. obficie podlać i postawic w ocenionym miejscu do czasu, gdy się ukorzenią (wskazuje na to zdrowy wygląd roślin)
  6. zasilić nawozem - nie wcześniej niż po 3 tygodniach, by nie przenawozić roślin
  7. regularnie podlewać

Sprawdź też: