Najlepsze kwiaty na balkon. Gatunki, które pasują do każdego balkonu

2021-04-14 9:58
Kwiaty na balkon
Autor: materiał prasowy Floradania Dalie - popularne kwiaty na balkon

Kwiaty na balkon to świetny sposób, by go przyozdobić i zaaranżować. Jakie kwiaty na balkon pomogą nam uzyskać efekt "wow"? Oto najciekawsze i najpiękniejsze gatunki kwiatów, doskonale pasujące na każdy balkon.

Spis treści:

Co roku w sklepach pojawiają się zachęcające nowości kwiatowe, ale nie zapominajmy o sprawdzonych kwitnących dekoracjach. To najlepsza recepta na sukces i aranżację balkonu ukwieconą kolorami. Jakie kwiaty na balkon pomogą nam uzyskać taki efekt? Zgromadziliśmy sześć propozycji kwiatów na balkon, które pięknie rozkwitną się w warunkach balkonowych.

Kwiaty na balkon: Superbells Cherry Star – Calibrachoa

Te kwiaty na balkon są niezwykle wybarwione: wiśniowe, z dużymi kremowymi paskami. Odmianę cechuje obfite kwitnienie przez całe lato. Lubi stanowiska słoneczne. Jest łatwa w uprawie i bardzo wytrzymała. Pięknie prezentuje się w wysokich donicach.

Dzwonek

Zwykle ma kwiaty w odcieniach granatu i purpury, ale są też różowe i białe. Świetnie sprawdza się w warunkach balkonowych o nieostrym słońcu. Te kwiaty na balkon nie lubią ostrego słońca. Tym bujniej kwitną, im korzenie mają mniej miejsca na rozrost – doniczka nie może być zbyt duża.

Gerbera doniczkowa

Tym różnokolorowym kwiatom wśród gęstej kępy liści trzeba zapewnić miejsce przewiewne i jasne, ale ostre słonce może ją poparzyć. Jeśli będzie jej za gorąco, liście zaczną żółknąć.

Kompozycja kwiatowa z różnych gatunków

Najlepsze kwiaty na balkon to gatunki, które można swobodnie łączyć z innymi i tworzyć piękne kompozycje kwiatowe. Do nich nalezą między innymi: kremowa petunia Veranda, ipomoea o pięknie wybarwionych liściach i Superbells Cherry Star. Posadzone w jednej wiszącej doniczce tworzą niezwykle dekoracyjny bukiet.

Hibiscus Summerific

Nowa odmiana o bardzo dużych kwiatach w mocnych barwach. Bardzo dobrze się krzewi, kwitnie obficie od połowy lata do późnej jesieni. Lubi miejsca słoneczne i półcieniste. Pielęgnacja polega na regularnym podlewaniu i nawożeniu.

Dalia

Dalie to wyjątkowo wdzięczne kwiaty na balkon - z łatwością dobierzemy ich kolor do naszych potrzeb i fantazji, ponieważ kwiaty dalii są dostępnie niemal we wszystkich możliwych kolorach. Dalia kwitnie od połowy lipca do pierwszych przymrozków. Stanowisko dla niej musi być słoneczne i osłonięte od wiatru.

Nie wiesz, jakie kwiaty na balkon wybrać? Sprawdź nasze GALERIE ZDJĘĆ 

Rośliny na słoneczny balkon. Rośliny na balkon zachodni i południowy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021