Najlepsze kwiaty na balkon. Gatunki, które pasują do każdego balkonu

2021-04-14 9:58 Maria Puchałka
Kwiaty na balkon
Autor: materiał prasowy Floradania Dalie - popularne kwiaty na balkon

Kwiaty na balkon to świetny sposób, by go przyozdobić i zaaranżować. Jakie kwiaty na balkon pomogą nam uzyskać efekt "wow"? Oto najciekawsze i najpiękniejsze gatunki kwiatów, doskonale pasujące na każdy balkon.

Spis treści:

Co roku w sklepach pojawiają się zachęcające nowości kwiatowe, ale nie zapominajmy o sprawdzonych kwitnących dekoracjach. To najlepsza recepta na sukces i aranżację balkonu ukwieconą kolorami. Jakie kwiaty na balkon pomogą nam uzyskać taki efekt? Zgromadziliśmy sześć propozycji kwiatów na balkon, które pięknie rozkwitną się w warunkach balkonowych.

Kwiaty na balkon: Superbells Cherry Star – Calibrachoa

Te kwiaty na balkon są niezwykle wybarwione: wiśniowe, z dużymi kremowymi paskami. Odmianę cechuje obfite kwitnienie przez całe lato. Lubi stanowiska słoneczne. Jest łatwa w uprawie i bardzo wytrzymała. Pięknie prezentuje się w wysokich donicach.

Dzwonek

Zwykle ma kwiaty w odcieniach granatu i purpury, ale są też różowe i białe. Świetnie sprawdza się w warunkach balkonowych o nieostrym słońcu. Te kwiaty na balkon nie lubią ostrego słońca. Tym bujniej kwitną, im korzenie mają mniej miejsca na rozrost – doniczka nie może być zbyt duża.

Gerbera doniczkowa

Tym różnokolorowym kwiatom wśród gęstej kępy liści trzeba zapewnić miejsce przewiewne i jasne, ale ostre słonce może ją poparzyć. Jeśli będzie jej za gorąco, liście zaczną żółknąć.

Kompozycja kwiatowa z różnych gatunków

Najlepsze kwiaty na balkon to gatunki, które można swobodnie łączyć z innymi i tworzyć piękne kompozycje kwiatowe. Do nich nalezą między innymi: kremowa petunia Veranda, ipomoea o pięknie wybarwionych liściach i Superbells Cherry Star. Posadzone w jednej wiszącej doniczce tworzą niezwykle dekoracyjny bukiet.

Hibiscus Summerific

Nowa odmiana o bardzo dużych kwiatach w mocnych barwach. Bardzo dobrze się krzewi, kwitnie obficie od połowy lata do późnej jesieni. Lubi miejsca słoneczne i półcieniste. Pielęgnacja polega na regularnym podlewaniu i nawożeniu.

Dalia

Dalie to wyjątkowo wdzięczne kwiaty na balkon - z łatwością dobierzemy ich kolor do naszych potrzeb i fantazji, ponieważ kwiaty dalii są dostępnie niemal we wszystkich możliwych kolorach. Dalia kwitnie od połowy lipca do pierwszych przymrozków. Stanowisko dla niej musi być słoneczne i osłonięte od wiatru.

Nie wiesz, jakie kwiaty na balkon wybrać? Sprawdź nasze GALERIE ZDJĘĆ 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021