Co roku w sklepach pojawiają się zachęcające nowości kwiatowe, ale nie zapominajmy o sprawdzonych kwitnących dekoracjach. Zgromadziliśmy sześć propozycji sprawdzonych kwiatów na balkon, które pięknie rozkwitną się w warunkach balkonowych.

KWIATY NA BALKON: Superbells Cherry Star– Calibrachoa (rodzina petunii)

Te kwiaty na balkon, są niezwykle wybarwione: wiśniowe, z dużymi kremowymi paskami. Odmianę cechuje obfite kwitnienie przez całe lato. Lubi stanowiska słoneczne. Jest łatwa w uprawie i bardzo wytrzymała. Pięknie prezentuje się w wysokich donicach.

KWIATY NA BALKON: dzwonek

Dzwonek – zwykle ma kwiaty w odcieniach granatu i purpury, ale są tez różowe i białe. Świetnie sprawdza się w warunkach balkonowych o nieostrym słońcu. Te kwiaty na balkon nie lubią ostrego słońca. Tym bujniej kwitną, im korzenie mają mniej miejsca na rozrost – doniczka nie może być zbyt duża.

KWIATY NA BALKON: światłoczuła

Gerbera doniczkowa – różnokolorowym kwiatom wśród gęstej kępy liści trzeba zapewnić miejsce przewiewne i jasne, ale ostre słonce może ja poparzyć. Jeśli będzie jej za gorąco, zaczną żółknąć liście.

KWIATY NA BALKON: kompozycja kwiatowa

W aranżacji balkonu dobierz kwiaty, które pięknie ułożą się w kompozycji kwiatowej. Sprawdzą się tutaj kwiaty na balkon takie jak: kremowa petunia Veranda i pomoea o pięknie wybarwionych liściach i Superbells Cherry Star – posadzone w jednej wiszącej doniczce tworzą niezwykle dekoracyjny bukiet.

KWIATY NA BALKON: odmiany dekoracyjne

Hibiscus Summerifi c – nowa odmiana o bardzo dużych kwiatach w mocnych barwach. Bardzo dobrze się krzewi, kwitnie obficie od połowy lata do późnej jesieni. Lubi miejsca słoneczne i półcieniste. Pielęgnacja polega na regularnym podlewaniu i nawożeniu.

KWIATY NA BALKON: cała gama barw

Dalia – kwitnie od połowy lipca do pierwszych przymrozków. Ma kwiaty prawie we wszystkich kolorach.  Usuwanie zwiędniętych powoduje ładniejsze kwitnienie. Stanowisko dla niej musi być słoneczne i osłonięte od wiatru.