Wiosenne kwiaty na balkon: jakie kwiaty na balkon na wiosnę?

Wiosenne kwiaty na balkon to przede wszystkim kwitnące wiosną rośliny cebulowe. Do wiosennej aranżacji balkonu znakomicie nadają się narcyzy, tulipany, krokusy, hiacynty, cebulice, szafirki. Podpowiadamy jakie kwiaty nadają się na balkon na wiosnę.

Wiosenne kwiaty cebulowe
Wiosenna kompozycja
Wiosenne kwiaty w skrzynce balkonowej
Krokusy na wiosennym balkonie
Wiosenne kwiaty w niebieskiej tonacji

Wiosną przyroda budzi się do życia. W ogrodzie rozkwitają pierwsze rośliny. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wprowadzić wiosnę także na nasze balkony. Gdy słońce zaczyna coraz mocniej operować, a dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, warto zabrać się za wiosenną aranżację balkonu. Jakie kwiaty nadają się na balkon na wiosnę

Wiosenne kwiaty na balkon: bratki, pierwiosnki, jaskry, stokrotki

Udekorowanie balkonu kolorowymi kwiatami w okresie wiosennym to doskonały sposób na nadanie mu radosnego charakteru. By stworzyć na balkonie wiosenną aranżację wystarczy ozdobić go kwitnącymi roślinami. Wybierzmy takie gatunki, którym nie są straszne spadki temperatury i nie zmarnieją pod wpływem pojawiających się jeszcze w marcu i kwietniu niższych temperatur.

Wśród wiosennych kwiatów na balkon wyróżniają się bratki, które charakteryzują się szczególną odpornością na niską temperaturę, a nawet na przymrozki. Bratki zadziwiają bogactwem barw swoich kwiatów, długo kwitną, a ich najbardziej urzekającą cechą jest aksamitny połysk płatków.

Do wiosennej aranżacji balkonu znakomicie nadają się również pierwiosnki. Wiele odmian pierwiosnków znacznie lepiej czuje się na świeżym (nawet chłodnym!) powietrzu niż w mieszkaniu. Na uwagę zasługuje przede wszystkim pierwiosnek bezłodygowy, wiosną dostępny w dużej liczbie barwnych odmian, a także pierwiosnek ząbkowany, pierwiosnek wyniosły i pierwiosnek różowy. Do ozdobienia balkonu wiosną nie nadaje się natomiast pierwiosnek kubkowaty, który nie przepada za niską temperaturą.

Czytaj też: Ładna aranżacja balkonu w bloku ZDJĘCIA!

Doskonałe kwiaty na balkon to jaskry azjatyckie, których urocze kwiaty przypominają składające się z masy gęsto ułożonych płatków pomponiki. Miłośnikom wiosennych kwiatów na balkonie polecamy wdzięczne stokrotki.

Wiosenne kwiaty na balkon: rośliny cebulowe

Do stworzenia wiosennej kompozycji na balkonie świetnie nadają się również różnego rodzaju kwiaty cebulowe – narcyzy, hiacynty, tulipany, szafirki czy cebulice. Można tworzyć z nich interesujące aranżacje roślinne w skrzynkach i donicach, zarówno jedno-, jak i wielogatunkowe.

Czytaj też: Bujnie kwitnące kwiaty na balkon

Ocena: 0
Tekst: Sonia Łukomska Zdjęcia: Biuro Kwiatowe Holandia

POLECANE ARTYKUŁY