Wiosenny balkon: jakie kwiaty sadzić na balkonie wiosną?

Podpowiadamy, które kwiaty na balkon nadają się do aranżacji balkonu wczesną wiosną. Pierwsze kwiaty na balkonie możesz sadzić już w marcu, musisz tylko wybrać odpowiednie gatunki. Sprawdź które!

living4media_11141511_Layout.jpg
Kwiaty na balkon
Kwiaty na balkon
Kwiaty na balkon
Kwiaty na balkon zachodni: bratki

„W marcu jak w garncu” – głosi znane staropolskie powiedzenie. I nie bez powodu, bowiem w tym wczesnowiosennym miesiącu zdarzają się zarówno cieplejsze, słoneczne dni, jak i przymrozki. Jednak bez względu na to, jaka aura panuje obecnie za oknem, możesz już powoli zacząć aranżaować swój balkon kwiatami. Pomogą ci w tym niewrażliwe na zimno rośliny kwitnące wiosną.

Wiosenne kwiaty na balkon: bratki, pierwiosnki, stokrotki i kwiaty cebulowe

Udekorowanie balkonu kolorowymi kwiatami w okresie przedwiośnia oraz wczesną wiosną to doskonały sposób na nadanie mu radosnego, wiosennego charakteru, który pomoże nam dotrwać do lata. By to zrobić, należy jednak wybrać odpowiednie gatunki kwiatów na balkon, które nie zmarnieją pod wpływem pojawiających się jeszcze w marcu i kwietniu niższych temperatur. Jednymi z kwiatów na balkon, które charakteryzują się szczególną odpornością na niską temperaturę i przymrozki są bratki. Bratki zadziwiają bogactwem barw swoich kwiatów, długo kwitną, a ich najbardziej urzekającą cechą jest aksamitny połysk płatków. Wśród kwiatów, które doskonale nadają się do wiosennej aranżacji balkonu wysokie miejsce zajmują także pierwiosnki – wiele odmian tego gatunku znacznie lepiej czuje się na świeżym (nawet chłodnym!) powietrzu niż w mieszkaniu. Na uwagę zasługuje przede wszystkim pierwiosnek bezłodygowy, wiosną dostępny w dużej liczbie barwnych odmian, a także pierwiosnek ząbkowany, pierwiosnek wyniosły i pierwiosnek różowy.

>>Nie przegap: Nowoczesne wnętrza na Wielkanoc: wybieramy dekoracje wielkanocne

Industrialny kwietnik
camera

Donice i wazony na balkon i werandę: wiosenna ozdoba

Autor: jokodecor

LISTA ZAKUPÓW

Podobną charakterystyką z kwiatów na balkon może pochwalić się jaskier azjatycki, którego urocze kwiaty przypominają składające się z masy gęsto ułożonych płatków pomponiki. Do ozdobienia balkonu wiosną nie nadaje się natomiast pierwiosnek kubkowaty, który nie przepada za niską temperaturą. Miłośnikom nieco skromniejszych ozdób polecamy postawienie na stokrotki. Do stworzenia wiosennej kompozycji na balkonie świetnie nadają się również różnego rodzaju kwiaty cebulowe – narcyzy, hiacynty, tulipany, szafirki czy cebulice.

Czytaj też: Bujnie kwitnące kwiaty na balkon

Czytaj też: Ładna aranżacja balkonu w bloku ZDJĘCIA!

Ocena: 0
Tekst: Sonia Łukomska Zdjęcia: Mariusz Bykowski, Magdalena Michalak, Krzysztof Zasuwik, agencjafree/living4media, Thinkstockphotos.com, Agnieszka Mike-Jeziorska, Photos.com

POLECANE ARTYKUŁY