Ismena - Hymenocallis festalis

2022-03-11 13:44

Ismena jest byliną cebulową z rodziny amarylkowatych (Amaryllidaceae). Roślina osiąga 45–70 cm wysokości. Ma długie, ciemnozielone i sztywne liście.

Ismena
Autor: Magdalena Michalak Ismena

Spis treści

  1. Ismena kwiat
  2. Ismena - uprawa
  3. Ismena - zastosowanie

Ismena kwiat

Ismena kwitnie latem: od czerwca do sierpnia. Na wysokim pędzie pojawiają się duże kwiaty, o oryginalnej budowie z rurkowatym przykoronkiem, białego lub żółtawego koloru. Na łodydze znajduje się 3–6 pojedynczych kwiatów zebranych w baldach.

Ismena - uprawa

Cebule ismeny sadzi się do gruntu wiosną (od kwietnia do maja), do gleby żyznej i wilgotnej. Cebule sadzi się na głębokość około 10 cm, odległość między cebulami – około 12 cm.Stanowisko powinno być słoneczne, ciepłe, osłonięte od wiatru. Ważne, aby systematycznie i obficie podlewać roślinę.

Ismena nie zimuje w gruncie. Cebule należy wykopać jesienią (nawet wtedy, gdy rośliny są jeszcze zielone) i przechować do wiosny w chłodnej piwnicy. Rozmnaża się ją przez oddzielanie cebul przybyszowych.

Ismena - zastosowanie

Ismeny bardzo ładnie prezentują się w ogrodzie posadzone w grupie. Doskonale nadają się także do uprawy pojemnikowej - można je sadzić w donicach ustawianych na balkonach i tarasach.

Poznaj inne byliny cebulowe niezimujące w gruncie:

Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Cebulowe
Wysokość 45 cm - 70 cm
Termin kwitnienia VI - VIII
Podlewanie dużo
Barwa kwiatów biała
Barwa liści/igieł zielona
Kiedy i jak sadzić cebulki roślin kwitnących wiosną
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany