Krokosmia ogrodowa - Crocosmia crocosmiiflora

2021-01-26 20:16

Krokosmia ogrodowa wyglądem przypomina nieco botaniczne gatunki mieczyków. Ma wąskie, mieczowate liście i dekoracyjne pomarańczowe lub czerwonawe kwiaty.

Krokosmia ogrodowa
Autor: Gettyimages Krokosmia ogrodowa

Krokosmia ogrodowa osiąga 60–80 cm wysokości. Kwitnie od lipca do września. Pomarańczowe, pomarańczowoczerwone lub żółte kwiaty zebrane są w luźne kwiatostany – kłosy (w jednym kwiatostanie jest 12–20 kwiatów). Kwiaty rozwijają się w kłosie stopniowo – od dołu do góry. Kwiatostany nadają się do cięcia.Organem podziemnym krokosmii jest niewielka bulwa pędowa. Bulwy wykopujemy na przełomie października i listopada.

Krokosmie ogrodową należy sadzić w miejscu słonecznym, osłoniętym od wiatru. Ziemia powinna być żyzna, próchnicza, przepuszczalna. Rośliny należy systematycznie podlewać, szczególnie podczas suszy. Krokosmie rozmnaża się przez cebulki przybyszowe.

Krokosmia nie zimuje w naszym klimacie w gruncie, jedynie odmiany drobnokwiatowe mogą zimować w gruncie, ale tylko w cieplejszych regionach kraju i okryte stroiszem lub suchymi liśćmi.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Cebulowe
Termin kwitnienia VII - IX
Wysokość 60 cm - 80 cm
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów czerwona
Barwa kwiatów pomarańczowa
Trawy ozdobne w ogrodzie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE