Wanna z prysznicem: projekty łazienek z wanną i prysznicem z prawdziwych mieszkań

2018-03-06 18:33

Wanna z prysznicem sprawdza się w większych wnętrzach. Ale przy dobrym rozplanowaniu możemy pomyśleć o takim projekcie łazienki także w przypadku małego pomieszczenia. Zobacz projekty łazienek z prawdziwych mieszkań, w których zastosowano wannę z prysznicem, i znajdź gotowy pomysł dla siebie.

Co jest ważniejsze w projekcie łazienki: wanna czy prysznic? Bez czego trudniej wyobrazić sobie codzienną toaletę? A gdyby tak w łazience zawsze była wanna i prysznic? Zwolennicy wanny nie wyobrażają sobie życia bez wieczornej, relaksującej kąpieli, czasem urządzenia domowego spa z olejkami i świecami zapachowymi. Rodzice małych dzieci także nie oddadzą za żadne skarby wanny. Sami jednak często jesteśmy tak zabiegani, że zwyczajnie nie mamy czasu na kąpiel w wannie. Wolimy szybki prysznic, i to zwłaszcza rano. Zdeklarowani ekolodzy także wybiorą prysznic ze względu na oszczędność wody. Miło jednak jest mieć wybór. Osobne prysznic i wanna sprawdzają się także wtedy, kiedy w łazience lubimy przebywać razem.

Wanna z prysznicem w jednym wnętrzu: o czym musisz pamiętać?

Pamiętajmy, że w przypadku usytuowania obu sprzętów w jednym wnętrzu musimy zapewnić sobie tzw. powierzchnię manewrową, czyli kawałek przestrzeni przed kabiną prysznicową czy wanną, który pozwoli nam na wygodne korzystanie z sanitariatów. Jeśli dysponujemy niezbyt dużą łazienką, możemy zaplanować oba sprzęty tak, aby dzieliły one jedną powierzchnię manewrową. W tym przypadku konieczne jest jednak usytuowanie ich w bezpośrednim sąsiedztwie. Projektując łazienkę, warto także zastanowić się, z jaką częstotliwością będziemy używać obu sprzętów. Jeśli każdego dnia korzystamy z prysznica, a długie kąpiele bierzemy tylko sporadycznie, wówczas warto zdecydować się na mniejszą wannę, a w zamian za to wyposażyć pokój kąpielowy w duży i wygodny prysznic.

Wanna z prysznicem: projekty łazienek

Projekty łazienek z wanną i prysznicem muszą spełniać pewne minimalne wymagania. Przyjmuje się, że aby z łazienki można było wygodnie korzystać, minimalna odległość od wanny to 70 cm, 90 cm od brodzika oraz po około 70 cm od toalety i umywalki. Na środku łazienki powinniśmy zostawić minimum metr na swobodne poruszanie się w niej. Dlatego takie projekty łazienek lepiej sprawdzą się w większych łazienkach. W małych również możemy połączyć wannę i prysznic, decydując się na przykład na głębszy brodzik albo zamontowanie osłony prysznicowej na wannie. Ale to nie jest to samo...

Czytaj też: Projekt nowoczesnej łazienki z kamienną mozaiką >>>

 

Modne projekty łazienek z wanną i prysznicem

Projekty łazienek z prawdziwych mieszkań, które wybraliśmy do naszej galerii, pokazują, że zestawienie wanny i prysznica doskonale się sprawdza. Modne kabiny prysznicowe, bezprofilowe i pozbawione brodzików są praktycznie niewidoczne. Wrażenie dużej przestrzeni w łazience potęgują też wielkoformatowe płytki lub mozaika, identyczne na wszystkich ścianach, niedzielące przestrzeni. Takie rozwiązanie - łazienka z wanną i prysznicem - sprawdza sie także w sypialniach z łazienkami. Wtedy wolnostojacą wannę ustawiamy w części sypialnianej.

Czytaj też: Wybieramy płytki do łazienki >>>

Najpiękniejsze łazienki: zobacz galerie

Nie wiesz, jak połączyć wannę z prysznicem? Zobacz najpiękniejsze projekty łazienek. W naszej galerii znajdziesz dużo inspiracji na praktyczne i modne rozwiązania do łazienki.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022