Wanna z prysznicem: projekty łazienek z wanną i prysznicem z prawdziwych mieszkań

2018-03-06 18:33

Wanna z prysznicem sprawdza się w większych wnętrzach. Ale przy dobrym rozplanowaniu możemy pomyśleć o takim projekcie łazienki także w przypadku małego pomieszczenia. Zobacz projekty łazienek z prawdziwych mieszkań, w których zastosowano wannę z prysznicem, i znajdź gotowy pomysł dla siebie.

Spis treści

  1. Wanna z prysznicem w jednym wnętrzu: o czym musisz pamiętać?
  2. Wanna z prysznicem: projekty łazienek
  3. Modne projekty łazienek z wanną i prysznicem
  4. Najpiękniejsze łazienki: zobacz galerie

Co jest ważniejsze w projekcie łazienki: wanna czy prysznic? Bez czego trudniej wyobrazić sobie codzienną toaletę? A gdyby tak w łazience zawsze była wanna i prysznic? Zwolennicy wanny nie wyobrażają sobie życia bez wieczornej, relaksującej kąpieli, czasem urządzenia domowego spa z olejkami i świecami zapachowymi. Rodzice małych dzieci także nie oddadzą za żadne skarby wanny. Sami jednak często jesteśmy tak zabiegani, że zwyczajnie nie mamy czasu na kąpiel w wannie. Wolimy szybki prysznic, i to zwłaszcza rano. Zdeklarowani ekolodzy także wybiorą prysznic ze względu na oszczędność wody. Miło jednak jest mieć wybór. Osobne prysznic i wanna sprawdzają się także wtedy, kiedy w łazience lubimy przebywać razem.

Wanna z prysznicem w jednym wnętrzu: o czym musisz pamiętać?

Pamiętajmy, że w przypadku usytuowania obu sprzętów w jednym wnętrzu musimy zapewnić sobie tzw. powierzchnię manewrową, czyli kawałek przestrzeni przed kabiną prysznicową czy wanną, który pozwoli nam na wygodne korzystanie z sanitariatów. Jeśli dysponujemy niezbyt dużą łazienką, możemy zaplanować oba sprzęty tak, aby dzieliły one jedną powierzchnię manewrową. W tym przypadku konieczne jest jednak usytuowanie ich w bezpośrednim sąsiedztwie. Projektując łazienkę, warto także zastanowić się, z jaką częstotliwością będziemy używać obu sprzętów. Jeśli każdego dnia korzystamy z prysznica, a długie kąpiele bierzemy tylko sporadycznie, wówczas warto zdecydować się na mniejszą wannę, a w zamian za to wyposażyć pokój kąpielowy w duży i wygodny prysznic.

Wanna z prysznicem: projekty łazienek

Projekty łazienek z wanną i prysznicem muszą spełniać pewne minimalne wymagania. Przyjmuje się, że aby z łazienki można było wygodnie korzystać, minimalna odległość od wanny to 70 cm, 90 cm od brodzika oraz po około 70 cm od toalety i umywalki. Na środku łazienki powinniśmy zostawić minimum metr na swobodne poruszanie się w niej. Dlatego takie projekty łazienek lepiej sprawdzą się w większych łazienkach. W małych również możemy połączyć wannę i prysznic, decydując się na przykład na głębszy brodzik albo zamontowanie osłony prysznicowej na wannie. Ale to nie jest to samo...

Czytaj też: Projekt nowoczesnej łazienki z kamienną mozaiką >>>

Modne projekty łazienek z wanną i prysznicem

Projekty łazienek z prawdziwych mieszkań, które wybraliśmy do naszej galerii, pokazują, że zestawienie wanny i prysznica doskonale się sprawdza. Modne kabiny prysznicowe, bezprofilowe i pozbawione brodzików są praktycznie niewidoczne. Wrażenie dużej przestrzeni w łazience potęgują też wielkoformatowe płytki lub mozaika, identyczne na wszystkich ścianach, niedzielące przestrzeni. Takie rozwiązanie - łazienka z wanną i prysznicem - sprawdza sie także w sypialniach z łazienkami. Wtedy wolnostojacą wannę ustawiamy w części sypialnianej.

Czytaj też: Wybieramy płytki do łazienki >>>

Najpiękniejsze łazienki: zobacz galerie

Nie wiesz, jak połączyć wannę z prysznicem? Zobacz najpiękniejsze projekty łazienek. W naszej galerii znajdziesz dużo inspiracji na praktyczne i modne rozwiązania do łazienki.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE