Sypialnia z łazienką: czy to dobre rozwiązanie? 20 ZDJĘĆ jak ciekawie połączyć te dwa wnętrza

2015-06-08 14:27

Czy łączenie sypialni z łazienką odniesie taki sukces jak ulubione przez większość z nas połączenie  salonu z kuchnią? Na co dzień mamy coraz mniej czasu dla siebie nawzajem, a połączenie sypialni z łazienką pozwoli spędzić trochę więcej czasu razem rano i wieczorem. Jednak jest jeden warunek -  musimy mieć możliwość wydzielenia w domu drugiej pełnej łazienki, dostępnej dla reszty domowników i gości. Przestrzeń sypialni z łazienką może być utrzymana w każdym stylu. Może być nowoczesna, minimalistyczna, glamour lub retro.

Spis treści

  1. Sypialnia z łazienką: łazienka umieszczona przy sypialni ale osobna
  2. Sypialnia z łazienką: łazienka i sypialnia jako jedna przestrzeń

W sypialni i łazience zaczynamy i kończymy każdy dzień. Czemu by ich więc nie połączyć? Dla bardziej odważnych możliwe jest stworzenie jednej przestrzeni sypialniano – łazienkowej, dla osób potrzebujących więcej intymności idealnym rozwiązaniem jest usytuowanie łazienki bezpośrednio przy sypialni, z wejściem do łazienki z sypialni. Połączona sypialnia z łazienką sprawdza się również wtedy, gdy nasz tryb życia nie jest zbyt regularny i dzięki takiemu rozwiązaniu nie zakłócamy ciszy nocnej reszcie domowników. W każdym przypadku połączone sypialnia z łazienką powinny być spójną przestrzenią, utrzymaną w jednym stylu i kolorystyce. Wybraliśmy zdjęcia sypialni z łazienką: zanim się zdecydujecie na to rozwiązanie, obejrzyjcie naszą galerię.

Sypialnia z łazienką: łazienka umieszczona przy sypialni ale osobna

Sypialnia z łazienką to rozwiązanie bardzo wygodne, idealne  dla osób potrzebujących więcej intymności podczas korzystania z łazienki. Warto również oddzielić  szczelnymi drzwiami łazienkę od sypialni jeśli chodzimy spać i wstajemy o różnych porach – nie przeszkadzamy sobie wtedy nawzajem. Mimo oddzielenia ścianą i drzwiami przestrzeni łazienki z sypialnią warto zadbać, by obie utrzymane były w tej samej kolorystyce i stylu. Dobrym rozwiązaniem może też być zastosowanie dużych przesuwnych drzwi, które umożliwią pełne otwarcie łazienki na sypialnię lub kompletne jej odseparowanie – tak jak czasem robi się w przypadku połączenia salonu z kuchnią.

Sypialnia z łazienką: łazienka i sypialnia jako jedna przestrzeń

Połączenie sypialni z łazienką w domach pojawiło się niedawno, a przyszło z designerskich hoteli. Może to być jedna przestrzeń z wydzielonym tylko wc lub łazienka oddzielona  szklaną ścianą od sypialni. Taka szklana ściana na pewno wyciszy lecącą spod prysznica wodę, ale optycznie przestrzeń sypialni i łazienki pozostanie jedna. By wnętrze pozostało spójne dobrze jest zachować tą samą kolorystykę i wykończenia, np. drewno, które jest w sypialni powinno pojawić się też w części łazienkowej.

Przytulna sypialnia na poddaszu. Stylista radzi, jak ją urządzić