Sypialnia z łazienką: czy to dobre rozwiązanie? 20 ZDJĘĆ jak ciekawie połączyć te dwa wnętrza

2015-06-08 14:27

Czy łączenie sypialni z łazienką odniesie taki sukces jak ulubione przez większość z nas połączenie  salonu z kuchnią? Na co dzień mamy coraz mniej czasu dla siebie nawzajem, a połączenie sypialni z łazienką pozwoli spędzić trochę więcej czasu razem rano i wieczorem. Jednak jest jeden warunek -  musimy mieć możliwość wydzielenia w domu drugiej pełnej łazienki, dostępnej dla reszty domowników i gości. Przestrzeń sypialni z łazienką może być utrzymana w każdym stylu. Może być nowoczesna, minimalistyczna, glamour lub retro.

Spis treści

  1. Sypialnia z łazienką: łazienka umieszczona przy sypialni ale osobna
  2. Sypialnia z łazienką: łazienka i sypialnia jako jedna przestrzeń

W sypialni i łazience zaczynamy i kończymy każdy dzień. Czemu by ich więc nie połączyć? Dla bardziej odważnych możliwe jest stworzenie jednej przestrzeni sypialniano – łazienkowej, dla osób potrzebujących więcej intymności idealnym rozwiązaniem jest usytuowanie łazienki bezpośrednio przy sypialni, z wejściem do łazienki z sypialni. Połączona sypialnia z łazienką sprawdza się również wtedy, gdy nasz tryb życia nie jest zbyt regularny i dzięki takiemu rozwiązaniu nie zakłócamy ciszy nocnej reszcie domowników. W każdym przypadku połączone sypialnia z łazienką powinny być spójną przestrzenią, utrzymaną w jednym stylu i kolorystyce. Wybraliśmy zdjęcia sypialni z łazienką: zanim się zdecydujecie na to rozwiązanie, obejrzyjcie naszą galerię.

Sypialnia z łazienką: łazienka umieszczona przy sypialni ale osobna

Sypialnia z łazienką to rozwiązanie bardzo wygodne, idealne  dla osób potrzebujących więcej intymności podczas korzystania z łazienki. Warto również oddzielić  szczelnymi drzwiami łazienkę od sypialni jeśli chodzimy spać i wstajemy o różnych porach – nie przeszkadzamy sobie wtedy nawzajem. Mimo oddzielenia ścianą i drzwiami przestrzeni łazienki z sypialnią warto zadbać, by obie utrzymane były w tej samej kolorystyce i stylu. Dobrym rozwiązaniem może też być zastosowanie dużych przesuwnych drzwi, które umożliwią pełne otwarcie łazienki na sypialnię lub kompletne jej odseparowanie – tak jak czasem robi się w przypadku połączenia salonu z kuchnią.

Sypialnia z łazienką: łazienka i sypialnia jako jedna przestrzeń

Połączenie sypialni z łazienką w domach pojawiło się niedawno, a przyszło z designerskich hoteli. Może to być jedna przestrzeń z wydzielonym tylko wc lub łazienka oddzielona  szklaną ścianą od sypialni. Taka szklana ściana na pewno wyciszy lecącą spod prysznica wodę, ale optycznie przestrzeń sypialni i łazienki pozostanie jedna. By wnętrze pozostało spójne dobrze jest zachować tą samą kolorystykę i wykończenia, np. drewno, które jest w sypialni powinno pojawić się też w części łazienkowej.

Przytulna sypialnia na poddaszu. Stylista radzi, jak ją urządzić
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE