Jak zrobić świeczkę - oryginalne świeczki zapachowe

2020-11-27 10:08

Zastanawiasz się, jak zrobić świeczkę? Wbrew pozorom to nic trudnego! Warto poświęcić trochę czasu i wykonać piękne świeczki zapachowe. Tym bardziej że w blasku świec wnętrza stają się jeszcze piękniejsze. Prezentujemy kolorowe, aromatyczne i zapachowe świeczki, zrobione prostym sposobem. Zapraszamy do wspólnej zabawy w domową wytwórnię dekoracyjnych świec.

Spis treści

  1. Jak zrobić świeczkę?
  2. Świeczki zapachowe - pachnące cytryną i pomarańczą
  3. Jak zrobić świeczkę w osłonce z kaszy?
  4. Świeczki zapachowe z dodatkiem goździków
  5. Jak zrobić świeczkę: tęcza w szklance i kolorowe kaczory
  6. Świeczki i nie tylko - pomysły na pachnące dekoracje

Dekoracyjne świeczki można zrobić samodzielnie. Wystarczy kilka produktów i trochę wolnego czasu.

Jak zrobić świeczkę?

Aby zrobić świeczki zapachowe, potrzebne będą knoty ze sznurka i odpowiednia ilość stearyny wytopionej ze starych świec (gotowa stearyna sprzedawana jest jedynie w opakowaniach 80-kilogramowych). W rondelku ustawionym na małym ogniu rozpuszczamy kawałki świeczek, pamiętając o tym, by nie mieszać różnych kolorów, ponieważ stopiona masa będzie miała nieciekawy odcień. Jeśli więc chcemy uzyskać czerwony kolor, powinnimy dobrać świece o takiej właśnie barwie. Do stearyny nie dodaje się barwników, gdyż nie łączy się ona z żadnymi farbami. Kiedy już uzyskamy ciekłą substancję, pozostaje wybrać rodzaj i kształt foremek, które będziemy nią napełniać.

Nie przegap: 5 zapachów, dzięki którym lepiej się wyśpisz! >>>

Świeczki zapachowe - pachnące cytryną i pomarańczą

Do plastikowych okrągłych pojemniczków wlewamy ciepłą stearynę w kolorach pomarańczowym i żółtym. W masie zatapiamy ozdobnie pocięte skórki pomarańczy i cytryn, a gdy zacznie zastygać, umieszczamy pośrodku knot. Zamiast skórek możemy także użyć olejków eterycznych. Kiedy świeczki stwardnieją. wyjmujemy je z pojemniczków.

Sprawdź też:

Jak zrobić samodzielnie odświeżacz powietrza >>>

Jak pozbyć się zapachu dymu z papierosów z mieszkania >>>

Jak zrobić świeczkę w osłonce z kaszy?

Usypujemy w misce niewielki kopczyk z kaszy gryczanej, pośrodku którego formujemy wgłębienie. Napełniamy je ciepłą stearyną, powoli i ostrożnie, uważając, by ziarenka kaszy nie sypały się do wewnątrz. Po kilkunastu minutach zatapiamy knot, a gdy masa dobrze stężeje, wyjmujemy gotową świeczkę efektownie obsypaną kaszą.

Świeczki zapachowe z dodatkiem goździków

Malutkie świeczki możemy wykonać, wlewając roztopioną stearynę do okrągłych foremek do lodu. W każdym z krążków zatapiamy po kilka suszonych goździków, a następnie niewielki knot. Takie udoskonalone, pachnące miniświeczki możemy wstawić do szklanego naczynia lub kolorowych osłonek.

Jak zrobić świeczkę: tęcza w szklance i kolorowe kaczory

Aby stworzyć wielokolorowe świeczki, należy wcześniej przygotwać stearynę w kiku różnych odcieniach. Do szklanej osłonki wlewamy centymetrową warstwę w jednym kolorze i umieszczamy długi knot. Gdy spód ostygnie, napełniamy naczynie masą o innej barwie. W ten sposób powstanie efektowna świeca w kolorowe pasy.

Miniaturowe świeczki w formie zwierzątek spodobają się szczególnie dzieciom. Każdą z nich wykonujemy w ten sam sposób. Wlewamy stearynę w różnych kolorach do plastikowych foremek, a kiedy już częściowo ostygnie, umieszczamy pośrodku knot. Starsze dzieci mogą wykonać swoje świeczki samodzielnie, wystarczy że będziemy im asystować przy nalewaniu gorącej stearyny.

Świeczki i nie tylko - pomysły na pachnące dekoracje

Możesz samodzielnie skomponować pachnące dekoracje wnętrz - takie jak potpourri. Zrobisz je z przypraw korzennych, np. lasek cynamonu, goździków oraz suszu kwiatowego. W roli dekoracji wnętrz sprawdzą się lampiony i świece zapachowe. Ozdobne, pachnące lampiony na świeczki również można wykonać własnoręcznie. Przykładowo wystarczy szklane pucharki napełnić ziarnami kawy i umieścić w nich aromatyczne świeczki. Zrób dekoracyjne i pachnące zapachy w woreczkach, które możesz powiesić w przedpokoju, łazience czy garderobie. Lniane torebki uszyj samodzielnie lub kup gotowe, wypełnij je suszonymi kwiatami i nasącz olejkiem aromatycznym, a wtedy nie stracą zbyt szybko zapachu.

DIY: diamentowe świeczki na walentynki. I nie tylko!
DIY. Bambusowy wachlarz nad łóżko w stylu boho – zrób to sam krok po kroku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE