Kwiaty na balkon zachodni. Znoszą upał i wysoką temperaturę!

2024-03-27 18:33

Wybierając kwiaty na balkon zachodni skoncentrujmy się na gatunkach, które dobrze znoszą wysoką temperaturę. Mówi się bowiem, że rośliny na balkonie zachodnim mają najgoręcej. Jeśli chcemy mieć piękne kwiaty na balkonie zachodnim, musimy je regularnie podlewać. Może się okazać, że na balkonie zachodnim będą potrzebne osłony przeciwsłoneczne. Jakie kwiaty na balkon zachodni wybrać? Które gatunki poradzą sobie w takich warunkach najlepiej? Sprawdziliśmy!

Spis treści

  1. Kwiaty na balkon zachodni - o czym pamiętać?
  2. Rośliny na balkon zachodni: jakie kwiaty na balkon zachodni wybrać?
  3. Kwiaty na zachodni balkon - pielęgnacja
  4. Aranżacja balkonu - inspiracje, pomysły, GALERIE ZDJĘĆ

Kwiaty na balkon zachodni - o czym pamiętać?

Ukwiecony balkon to wyjątkowo atrakcyjne miejsce wypoczynku. Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się urokiem balkonu w kwiatach, musimy wybrać i posadzić w pojemnikach odpowiednie rośliny. Nie będzie to zbyt trudne, jeśli posiadamy balkon wschodni, na którym dobrze czuje wiele się gatunków roślin ozdobnych, trochę więcej problemów może nam przysporzyć balkon zachodni, który jest miejscem dość szczególnym.

Na balkonie zachodnim słońce operuje głównie w godzinach popołudniowych i jest obecne aż do późnego wieczora. Balkon silnie się wtedy nagrzewa i utrudnia roślinom przygotowanie się do wieczornego spoczynku. Są jednak gatunki roślin na balkon, które preferują ciepło i długi dzień, dlatego podobne warunki bardzo im odpowiadają, a dodatkowa porcja ciepła i światła przed nocą, korzystnie wpływa na ich rozwój.

>>Przeczytaj też: ARANŻACJA BALKONU: wybraliśmy NAJLEPSZE KWIATY na balkon

Rośliny na balkon zachodni: jakie kwiaty na balkon zachodni wybrać?

Kwiaty na zachodni balkon muszą być przez nas bardzo skrupulatnie wybrane, ponieważ nie każda roślinka będzie czuć się dobrze "atakowana" słońcem w godzinach popołudniowych. Na szczęście istnieje kilka gatunków, które doskonale radzą sobie w takich wyjątkowych okolicznościach. Najlepsze kwiaty na balkon zachodni to między innymi:

Kwiaty na zachodni balkon - pielęgnacja

Wybór roślin na balkon zachodni to dopiero połowa sukcesu. Uprawiając kwiaty na balkonie zachodnim, musimy również pamiętać o tym, że chociaż słońce pojawia się na nim dopiero w drugiej połowie dnia, grzeje dość mocno, sprawiając, że ziemia w doniczkach szybko wysycha. Rośliny na balkonie zachodnim należy więc podlewać systematycznie i często, najlepiej w godzinach przedpołudniowych lub zaraz po zachodzie słońca.

Zachodni balkon to również miejsce, gdzie mogą wiać dość silne wiatry, dlatego lepiej unikać sadzenia roślin o kruchych, delikatnych lub zwisających pędach (np. kobea pnąca, pelargonia bluszczolistna, nemezja powabna), jeśli nie możemy zapewnić im miejsca zacisznego i osłoniętego od wiatru. Sposobem, by sobie na to poradzić jest zabudowa balkonu szklanymi taflami i stworzenie małej, prywatnej oranżerii.

>>Przeczytaj też: Aranżacja balkonu w bloku - 20 pomysłów na piękny mały balkon

Aranżacja balkonu - inspiracje, pomysły, GALERIE ZDJĘĆ

Najpopularniejsze rośliny na balkon. Czy potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 8
Co to za roślina?
Bakopa
Rośliny na słoneczny balkon. Rośliny na balkon zachodni i południowy