Kwiaty na balkon wschodni. Te rośliny nie potrzebują słońca przez cały dzień - zdjęcia

2024-05-11 7:21

Kwiaty na balkon wschodni możemy wybierać spośród dziesiątków gatunków, ponieważ na balkonach usytuowanych od wschodu panują doskonałe warunki do uprawy roślin. Przygotowaliśmy listę najciekawszych roślin na balkon wschodni oraz garść wskazówek dotyczących uprawy kwiatów od wschodniej strony.

Spis treści

  1. Kwiaty na balkon wschodni
  2. Jakie rośliny posadzić od strony wschodniej?
  3. Najlepsze rośliny na balkon wschodni
  4.  Rośliny na balkon wschodni. Zdjęcia

Kwiaty na balkon wschodni

Rośliny na balkonie wschodnim mają bardzo dobre warunki wzrostu. Dlatego wiele gatunków roślin balkonowych się tu sprawdzi. Ciekawie urządzony i zaprojektowany balkon, może z powadzeniem pełnić rolę letniego salonu. Zanim jednak stanie się kolorowym miniogrodem, trzeba poświęcić mu nieco czasu.

Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie rośliny balkonowe, które będziemy uprawiać. Podstawowym kryterium, jakim należy kierować się przy zakupie roślin na balkon, jest wystawa balkonu, gdyż inne rośliny możemy uprawiać w słońcu, a inne w cieniu.

Jeśli jednak posiadamy balkon wschodni, mamy cały wachlarz możliwości, ponieważ jest to jedno z najlepszych stanowisk dla wielu pięknie kwitnących roślin ozdobnych.

Jakie rośliny posadzić od strony wschodniej?

Na balkonie wschodnim słońce operuje od wczesnych godzin porannych, ale nie jest jeszcze zbyt ostre, dlatego zapewnia roślinom balkonowym maksimum światła, nie powodując przy tym poparzeń. W pozostałej części dnia, kwiaty na balkonie wschodnim mogą cieszyć się światłem rozproszonym, dlatego w najcieplejszej porze dnia nie są narażone na przegrzanie i wysuszenie. Wystawa wschodnia balkonu nie sprzyja także chorobom grzybowym, które mogą być problemem na balkonach północnych, ani szkodnikom, buszującym na roślinach uprawianych w miejscach słonecznych.

Skoro już wiemy, że balkon wschodni to jedno z najlepszych miejsc uprawy roślin, przyjrzyjmy się konkretnym gatunkom, które można wystawić na taki balkon. Jakie kwiaty na balkon wschodni będą czuć się w takich warunkach najlepiej?

Heliotrop peruwiański (Heliotropium arborescens)
Autor: Getty Images Heliotrop peruwiański (Heliotropium arborescens).

Najlepsze rośliny na balkon wschodni

Dzięki tak dogodnym warunkom, na balkonie wschodnim możemy uprawiać wiele ciekawych roślin ozdobnych, do których należą między innymi:

Wybierając rośliny na wschodni balkon, szukajmy takich gatunków, które preferują rozproszone światło, źle znoszą upały i nie cierpią suszy, gdyż będzie to dla nich idealne stanowisko uprawy.

Możemy też zdecydować się na rośliny tolerancyjne, które są w stanie dostosować się do różnych warunków uprawy (np. pelargonie rabatowe, aksamitki).

Sadząc rośliny na balkonie wschodnim, możemy też skorzystać z różnych pojemników, w tym także z modnych, metalowych osłonek lub doniczek w ciemnych kolorach, gdyż ostre słońce nie sprawi, że się przegrzeją, a ziemia w nich nie będzie wysychać zbyt szybko.

 Rośliny na balkon wschodni. Zdjęcia

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Najpopularniejsze rośliny na balkon. Czy potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 8
Co to za roślina?
Bakopa
Efektowny trend: wiszące kwiaty
Nasi Partnerzy polecają