Kolor granatowy stonowany wydaje się, że niczym nas nie zaskoczy, a wnętrze z tą barwą będzie monotonne. Wręcz przeciwnie, granatowy kolor ścian jest ciekawą alternatywą dla ciemnych szarości i brązów, a w kompozycji z energetycznymi barwami dodatków stworzy nieprzeciętną aranżację wnętrza. 

Granatowy kolor ścian

Rzadko kiedy kolor granatowy wykorzystywany jest na ścianach, najszybciej odnajdziemy go w mniejszych dekoracjach. Tak naprawdę ten kolor może być zastosowany w każdej formie we wnętrzu, a kluczem planowanej kolorystyki są relacje barw między sobą, ich proporcje oraz to, jaki efekt osiągniemy zaproponowanym rozwiązaniem w konkretnym wnętrzu. Granatowe ściany sprawdzą się sypialni lub salonie - tym kolorem warto podkreślić wybrany fragment lub tylko jedną ścianę w danym wnętrzu.

Do czego pasuje granatowy

Kolor granatowy ścian oraz doatków doskonale pasuje do zestawienia z bielą, kremami, wanilią, kością słoniową oraz beżami. Te barwy stanowią idealną bazę dla granatowego, pomogą „udźwignąć” jego mocny i głęboki odcień oraz utrzymają przestronność i doświetlenie wnętrza w kompozycji z nim.  Zastosowane jako akcent wzoru na granatowym tle, czy w sztukaterii, maksymalnie uwydatnią wspólnie najśmielsze pomysły i piękno naszej aranżacji wnętrza. Granat w niezwykły sposób z kolorem złotym stworzy elegancką stylizację wnętrza, tworząc coś w rodzaju kontrastu ciepła z zimnem. Równie piękny efekt rozświetlenia uzyskamy dzięki ścianie w kolorze granatowym pokrytej złotym czy perłowym lakierem transparentnym, który doda aranżowanemu miejscu więcej światła i głębi koloru.

Granatowy kolor ścian wręcz domaga się towarzystwa żywych barw w kompozycji na ścianach, czy w dodatkach na drugim planie. Nie trzeba wiele, dlatego też akcent w formie tapety, farby na fragmencie ściany, obrazów, a przede wszystkim tekstyliów stwarza pole do popisu różnorodnego łączenia granatowego m.in. z kolorem malinowym, koralowym, pudrowym różem, łososiowym, musztardowym, miętowym czy cytrynowym. Granatowy nabiera charakteru z konkretną barwą, tworzy zaskakujące efekty wykorzystując różnorodność wzorów i faktur. 

Dlatego warto poświęcić chwilę barwie granatowej, jeśli zależy nam na odejściu od obecnych trendów zastosowania koloru szarego do malowania ścian, a jednocześnie pragniemy mocnego i stanowczego akcentu w aranżacji wnętrza.