Jak stosować kolor srebrny we wnętrzu? Chłodny odcień koloru srebrnego nie ogranicza nas w urządzaniu w żaden sposób, dlatego jest doskonały do różnych wnętrzarskich eksperymentów. Tylko od naszej kreatywności zależy jak bardzo wykorzystamy potencjał tej połyskliwej barwy. Uniwersalność koloru srebrnego potrafi uratować niejedną stylizację wnętrz.

Srebrny kolor wnętrz

Srebrny, podobnie jak kolor złoty, można użyć na ścianach, a także możemy wykorzystać go w dodatkach. Srebrne ściany są modne i bardzo efektowne. Połyskująca srebrnymi drobinkami ściana przy łóżku, srebrny sufit w białej aranżacji salonu czy przemalowane stare krzesło na srebrny to tylko zapowiedź tego, w jak dużym stopniu możemy wykorzystywać ten dekoracyjny sam w sobie kolor. Kolor srebrny we wnętrzu możemy wykorzystać począwszy od pomalowania ścian, sufitów czy renowacji mebli, poprzez gotowe połyskujące, wzorzyste tapety, kończąc na tkaninach i ceramice. Dzięki ogromnej ofercie dekoracyjnych farb, mas, past, bejc i lakierów w kolorze srebrnym oraz różnych narzędzi i sposobów wykańczania powierzchni, mamy możliwość zrealizowania najśmielszych i niepowtarzalnych pomysłów, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Wypełnienia wzorów z szablonów, pasy, grochy, „przecierki” itp. Srebrny w aranżacji może być głównym elementem dekoracyjnym lub delikatnym akcentem. Najistotniejsze będą wtedy kolory towarzyszące srebrnemu, ich ilość i proporcje barw względem siebie. Wszystko razem zdecyduje o ostatecznym charakterze naszego wnętrza.

Kolor srebrny: z czym łączyć we wnętrzu?

Kolor srebrny zawsze dobrze będzie prezentował się w połączeniu z ciepłymi barwami, takimi jak:

  • pudrowy róż,
  • amarantowy,
  • koralowy,
  • cytrynowy,
  • ochra,
  • brzoskwinia,
  • bordo,
  • mleczna czekolada,
  • beż,
  • „ciepłe” szarości.

Srebrny doskonale dopełni taką aranżację naszego wnętrza na zasadzie kontrastu (chłód srebra, ciepło barwy). Nie mniej ważne są odcienie koloru niebieskiego, takie jak chociażby turkus oraz fioletowy, grafitowy i czarny. Warto wziąć pod uwagę również łączenie srebrnego ze złotym – nowoczesne zestawienie urozmaici każdy wystrój. Obecnym trendem są aranżacje bazujące na bieli, kremach, beżach i szarościach, gdzie srebro lub/i złoto są detalem wykończenia ścian, sufitów, sztukaterii lub dodatków, są tzw. wisienką na torcie. Warto przełamywać stereotypowe łączenia barw i pobawić się różnymi kolorami, wzorami, fakturami i formą.
Urządzanie wnętrza z udziałem koloru srebrnego będzie zawsze uniwersalne i ponadczasowe. Jest to doskonały wybór, jeśli nie mamy zbytnio pomysłu na naszą aranżację i nie do końca wiemy, co, z czym połączyć, a co wyeksponować.

WIĘCEJ: jak czyścić srebro