Meble: wybieramy krzesło do domowego gabinetu

2015-06-17 19:23

Krzesło do pracy powinno być i wygodne i ładne. Jeśli spędzamy na nim naprawdę dużo czasu krzesło w domowym gabinecie musi być przede wszystkim ergonomiczne. Jednak gdy krzesło w domowym kąciku do pracy jest jeszcze piękne – szukamy wtedy pretekstu by na nim usiąść.

Czasem każdy z nas musi w domu posiedzieć nad dokumentami, rachunkami itp. Jedni mają do tego przystosowane miejsce – gabinet lub kącik do pracy, inni korzystają ze stołu jadalnianego lub kuchennego. Ci pierwsi zazwyczaj inwestują wtedy w porządne krzesło biurowe, obrotowe, z regulowanym siedziskiem, oparciem i podłokietnikami. Ci, którzy sporadycznie spędzają czas w ten sposób w domu albo w ogóle nie kupują krzesła biurowego, zastępując je krzesłem stołowym lub pozwalają sobie na przykład na klasyk designu, który nie zawsze jest super wygodny, ale zazwyczaj jest piękny.

Krzesło do gabinetu: uroda czy wygoda krzesła?

Oczywiście, że i jedno i drugie jest ważne. Czasem jednak funkcja krzesła jest ważniejsza niż estetyka. Chociaż wiodące firmy zwracają uwagę i na wygodę siedzącego i na wygląd krzesła. Na pewno Ci, którzy pracują w domu i spędzają dużo czasu w gabinecie, tak jak w biurze, potrzebują krzesła ergonomicznego, z możliwością regulacji wysokości siedziska, odchylenia oparcia czy wysokości podłokietników. Naprawdę warto postarać się o takie krzesło – kręgosłup będzie nam dozgonnie wdzięczny. Czasem, na rynku, pojawiają się siedziska nietypowe, bez oparcia, wymagające od siedzącego utrzymania równowagi i stałego balansowania – według fachowców odciąża to kręgosłup. Natomiast ci, którzy spędzają czas w domu nad dokumentami sporadycznie, a mają do tego specjalne miejsce – kącik do pracy lub biurko w przestrzeni dziennej mieszkania, decydują się na zakup krzesła stylowego. Czasem jest to współczesny klasyk designu – krzesło jednoczęściowy odlew z tworzywa, czasem krzesło na drucianych nogach, kiedy indziej piłka zdrowotna lub skandynawski „klęcznik”. Wielbiciele klasyki wybierają fotele stylowe, jakby wzięte prosto z dziewiętnastowiecznej biblioteki lub kapitańskie.


Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE