Dom urządzony w stylu glamour

2011-03-02 18:07

W mieszkaniu urządzonym stylowo i bardzo kobieco występują konsekwentnie czerń, srebro, biel. Białe są podłogi, ściany, meble. To dobry przykład stylu glamour. Wystrój ożywia kolor fioletowy, który właścicielka bardzo lubi. Kryształki w żyrandolu i kinkietach oraz srebrne dodatki tworzą styl pałacowy.

Agnieszka Żukowska odeszła z korporacji i założyła własne wydawnictwo. Nowy rozdział w życiu przypieczętowała kupnem domu na warszawskiej Białołęce. Urządzając go dla siebie i synka Maksa, przekonała się, że warto podejmować odważne decyzje. O charakterze wnętrz zadecydowała sama. Jednak przełożyć marzenia na rzeczywistość pomogła jej projektantka Anna Giraudo. Agnieszce szczególnie podobają się tradycyjne brytyjskie domy. Pomyślała, że mogłaby u siebie oddać ich ducha, ale bez dosłowności. Razem z Anią szukały konkretnych rozwiązań w angielskich filmach, a potem chodziły na zakupy do polskich sklepów. Stworzyły uroczy miks stylu glamour i nowoczesności z klasyką w detalu.

Wystrój wnętrz

Właścicielka i projektakntka wnętrz umówiły się, że w domu ma być jasno, kobieco, przestronnie. Oprócz wyburzenia kilku ścian i dużej ilości bieli efekt przestrzeni dały także błyszczące marmury i elementy szklane, takie jak panel na granicy salonu i kuchni, który stanowi przegrodę, nie zaciemnia jednak wnętrza. Mimo że meble w kuchni i salonie, a także drzwi i okna są nowoczesne, projektantka nadała im stylowy wygląd.

Efektowne dodatki do wnętrz: pałacowe wzory

Framugi drzwi wykończyła sztukaterią, a sufity gzymsami. Na ściany zaś położyła tapety w eleganckie pałacowe wzory. I jeszcze ten blask kryształków w lampach, karniszach, meblach. -  Chciałam, by wnętrza wyglądały luksusowo, lecz musiałam je wyczarować, bo miałam przeciętny budżet - opowiada Agnieszka. W ekskluzywnych salonach szukała więc tylko pomysłów, a w sklepach internetowych i na wyprzedażach wyposażenia w przystępnej cenie. To było czasochłonne, ale się opłaciło.