Dom urządzony w stylu glamour

2011-03-02 18:07

W mieszkaniu urządzonym stylowo i bardzo kobieco występują konsekwentnie czerń, srebro, biel. Białe są podłogi, ściany, meble. To dobry przykład stylu glamour. Wystrój ożywia kolor fioletowy, który właścicielka bardzo lubi. Kryształki w żyrandolu i kinkietach oraz srebrne dodatki tworzą styl pałacowy.

Agnieszka Żukowska odeszła z korporacji i założyła własne wydawnictwo. Nowy rozdział w życiu przypieczętowała kupnem domu na warszawskiej Białołęce. Urządzając go dla siebie i synka Maksa, przekonała się, że warto podejmować odważne decyzje. O charakterze wnętrz zadecydowała sama. Jednak przełożyć marzenia na rzeczywistość pomogła jej projektantka Anna Giraudo. Agnieszce szczególnie podobają się tradycyjne brytyjskie domy. Pomyślała, że mogłaby u siebie oddać ich ducha, ale bez dosłowności. Razem z Anią szukały konkretnych rozwiązań w angielskich filmach, a potem chodziły na zakupy do polskich sklepów. Stworzyły uroczy miks stylu glamour i nowoczesności z klasyką w detalu.

Wystrój wnętrz

Właścicielka i projektakntka wnętrz umówiły się, że w domu ma być jasno, kobieco, przestronnie. Oprócz wyburzenia kilku ścian i dużej ilości bieli efekt przestrzeni dały także błyszczące marmury i elementy szklane, takie jak panel na granicy salonu i kuchni, który stanowi przegrodę, nie zaciemnia jednak wnętrza. Mimo że meble w kuchni i salonie, a także drzwi i okna są nowoczesne, projektantka nadała im stylowy wygląd.

Efektowne dodatki do wnętrz: pałacowe wzory

Framugi drzwi wykończyła sztukaterią, a sufity gzymsami. Na ściany zaś położyła tapety w eleganckie pałacowe wzory. I jeszcze ten blask kryształków w lampach, karniszach, meblach. -  Chciałam, by wnętrza wyglądały luksusowo, lecz musiałam je wyczarować, bo miałam przeciętny budżet - opowiada Agnieszka. W ekskluzywnych salonach szukała więc tylko pomysłów, a w sklepach internetowych i na wyprzedażach wyposażenia w przystępnej cenie. To było czasochłonne, ale się opłaciło.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE