Wiosenne kwiaty doniczkowe. Niezapominajki, stokrotki, bratki i prymulki w doniczkach

2024-04-04 13:51

Wiosenne kwiaty i rośliny to naturalna dekoracja wielkanocnych wnętrz. Które z nich sprawdzą się dobrze w koszyczku, a które warto postawić na stole? Jak je zaaranżować, by wydobyć ich naturalne piękno? Oto najpiękniejsze rośliny na Wielkanoc.

Spis treści

  1. Dekoracje kwiatowe
  2. Rośliny cebulowe w doniczkach na Wielkanoc
  3. Hortensja w doniczce w domu
  4. Bratki, stokrotki, niezapominajki, prymulki
  5. Wiosenne kwiaty doniczkowe na Wielkanoc. Inspiracje
  6. Ozdoby wielkanocne 2024, czyli świąteczny wystrój krok po kroku. Wielkanocne dekoracje domu - inspiracje

Dekoracje kwiatowe

W okresie wielkanocnym ozdabiamy wnętrza barwnymi dekoracjami, wśród których ważne miejsce zajmują wiosenne kwiaty. Cięte narcyzy, tulipany, hiacynty czy szafirki są bardzo chętnie wykorzystywane w wielkanocnych aranżacjach. W połączeniu z pisankami, figurkami zajączków i baranków, piórkami czy baziami stanowią typowe dekoracje tego świątecznego okresu.

Zamiast kwiatów ciętych warto do świątecznej dekoracji wykorzystać rośliny doniczkowe. Ich podstawową zaletą jest to, że będą zdobić nasze wnętrza znacznie dłużej niż kwiaty w wazonach. Poznaj najpiękniejsze rośliny doniczkowe, które znakomicie wyglądają w wielkanocnych dekoracjach.

Rośliny doniczkowe na Wielkanoc
Autor: Getty Images

Rośliny cebulowe w doniczkach na Wielkanoc

Rośliny cebulowe kwitnące wiosną chętnie wykorzystywane są do wielkanocnych dekoracji. Ich piękne, kolorowe kwiaty wnoszą do domu dobry nastrój i powiew nadchodzących cieplejszych dni.

W świątecznych aranżacjach najczęściej spotyka się doniczkowe narcyzy – ich żółty kolor znakomicie komponuje się z wielkanocną kolorystyką. Sprawdzą się również niebieskie lub białe szafirki, różnokolorowe tulipany i krokusy, delikatne irysy i pachnące hiacynty.

Doniczkowe kwiaty cebulowe wystarczy wstawić do ozdobnych, kolorowych osłonek, dodać wstążki, rafię, piórka albo wydmuszki i już mamy gotową ozdobę. Możemy tworzyć kompozycje jednogatunkowe (jedno- lub wielobarwne) albo składające się z różnych gatunków, na przykład takich, które mają kontrastowe barwy: żółte narcyzy z niebieskimi szafirkami, fioletowe irysy z pomarańczowymi hiacyntami czy białe krokusy z różowymi hiacyntami.

Hortensja w doniczce w domu

Hortensja ogrodowa to jeden z roślinnych symboli świąt wielkanocnych. Kwitnące hortensje w doniczkach rozweselą każde wnętrze. W sprzedaży oferowane są odmiany o kwiatach białych, różowych, niebieskich czy czerwonych. Wystarczy już jeden dorodny krzew, aby pięknie ozdobić wnętrze.

Jeśli jednak chcemy stworzyć wyjątkową dekorację, ustawmy obok siebie kilka egzemplarzy mniejszych rozmiarów w jednakowych osłonkach, a przy nich połóżmy pisanki w kolorze kwiatów hortensji. Dobrym pomysłem jest połączenie hortensji z innymi roślinami o kwiatach tej samej barwy.

Bratki, stokrotki, niezapominajki, prymulki

W roli wielkanocnej ozdoby doskonale sprawdzą się popularne wiosenne kwiaty bratki, stokrotki, niezapominajki i prymulki. Można z nich na przykład wyczarować piękną dekorację wielkanocnego stołu albo oryginalny świąteczny stroik na komodzie czy parapecie okna.

Możemy użyć tylko jednego gatunku – takie kompozycje sprawiają wrażenie bardziej uporządkowanych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć ze sobą różne rośliny, na przykład niebieskie niezapominajki z białymi stokrotkami albo żółte prymulki z fioletowymi bratkami. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Wiosenne kwiaty doniczkowe na Wielkanoc. Inspiracje

Ozdoby wielkanocne 2024, czyli świąteczny wystrój krok po kroku. Wielkanocne dekoracje domu - inspiracje

Wiosenne kwiaty cebulowe – hiacynty, krokusy, narcyzy
Nasi Partnerzy polecają
Więcej z działu - WIELKANOC

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany