Zając wielkanocny z serwetki: szybka i prosta ozdoba na stół

2015-04-03 17:22
Zając wielkanocny z serwetki
Autor: Thinkstockphotos.com

Zając wielkanocny z serwetki to doskonały pomysł na dekorację świątecznego stołu. Ozdobę możemy postawić na talerzykach, a jest wykonanie jest proste i szybkie. Mamy dla Was instrukcję krok po kroku jak przygotować zająca wielkanocnego z serwetki!

Cieszą oko jeszcze bardziej, kiedy są zrobione własnoręcznie. Ozdoby na stół wcale nie są tak trudne do przygotowania! Przekonała nas o tym Manuela Waliczek-Rączka, współtwórczyni programu Handimania, która pokazała, jak krok po kroku zrobić zająca z serwetki. Taka ozdoba idealnie dopasuje się do wielkanocnego stołu.

Zając wielkanocny z serwetki: instrukcja wykonania

Do przygotowania wielkanocnego zajączka na stół będą nam potrzebne serwetki papierowe w wybranym przez nas kolorze. Mogą to pyć pastelowe barwy kojarzące się z wiosną lub kwiatowe motywy. Kwadratową serwetkę rozkładamy tak, aby powstał nam prostokąt. Następnie składamy go jeszcze raz na pół. Z serwetki wykonujemy ozdobę na kształt samolotu. Rogi serwetki składamy do środka tak, aby powstał nam kwadrat. Dwa boki kwadratu składamy do środka i otrzymujemy kształt latwca. Teraz serwetkę odwracamy na zewnątrz i mamy gotowe uszy zajączka. Nastepnie trójkąt z dołu zawijamy do góry i wokół palca okręcamy gotowego zajączka zaginając lekko boki.

 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Numer, dzięki któremu Twój dom będzie idealnie przygotowany na Boże Narodzenie. Udekoruj każde pomieszczenie wiankami, świecami, własnoręcznie wykonanymi ozdobami z orzechów...

Kup dostęp od 1 zł
moje mieszkanie 12/21