Kurczaczki wielkanocne. Jak zrobić kurczaczka wielkanocnego z wełny: ZRÓB TO SAM
Kurczaczki wielkanocne to jeden z najważniejszych symboli świątecznych. Jeśli nie masz jeszcze wielkanocnego kurczaczka do święconki, zobacz naszą instrukcję. Pokazujemy jak zrobić kurczaczki wielkanocne z wełny, które upiększą wielkanocny koszyczek, stół i wnętrze na święta.
Autor: Agnieszka Zawadzka
Wielkanocny kurczaczek będzie wspaniałą ozdobą świątecznego stołu, koszyczka czy kwietnej dekoracji!
Spis treści
- Kurczaczki wielkanocne z wełny: potrzebne materiały
- Kurczaczki wielkanocne z wełny: instrukcja KROK PO KROKU
- Kurczaczki wielkanocne inaczej - z czego jeszcze można je zrobić
- Kurczaczki, pisanki, stroiki - najładniejsze ozdoby wielkanocne DIY - GALERIE
Dekoracjami, które najbardziej kojarzą się ze świętami wielkanocnymi, są przede wszystkim pisanki, koszyczki i kurczaczki wielkanocne. Takie ozdoby można kupić, ale można też zrobić samodzielnie. Ze wspólnego przygotowania takich ozdób frajdę będą miały nie tylko dzieci.
Sprawdź też: jak zrobić baranka wielkanocnego >>>
Jak w prosty sposób zrobić wielkanocnego kurczaczka z wełny? Zainspiruj się naszą GALERIĄ i stwórz z nami - KROK PO KROKU - swojego własnego kurczaczka wielkanocnego z wełny! Takie kurczaki są bardzo wdzięczną dekorację - możesz nim przyozdobić świąteczny stół na Wielkanoc, udekorować wiklinowy koszyk ze święconką lub wpleść w wiosenną dekorację wielkanocną z wianka lub bukietu bazi! Oto prosty pomysł na kurczaka wielkanocnego DIY.
Sprawdź też: Stroik wielkanocny na kilka sposobów. 6 pomysłów na stroik wielkanocny DIY - FILMY i ZDJĘCIA>>
Kurczaczki wielkanocne z wełny: potrzebne materiały
Do zrobienia wielkanocnego kurczaczka z wełny potrzebować będziesz następujących materiałów:
1. żółtą wełnę (im grubszą, tym lepiej), 2. miękki drucik (np. miedziany), 3. czerwoną tasiemkę lub filc, 4. dwa czarne koraliki, 5. klej szybkoschnący, 6. nożyczki.
Polecamy: Jajka ze wstążki: modne ozdoby wielkanocne ZRÓB TO SAM>>
Kurczaczki wielkanocne z wełny: instrukcja KROK PO KROKU
KROK 1:
Nawiń na dwa, luźno rozstawione palce dłoni żółtą wełnę (w dość gruby kłębuszek) i odetnij nitkę od kłębka. Delikatnie zsuń nawiniętą porcję wełny i przygotuj ok. 5 cm odcinek tej samej wełny z kłębka. Dokładnie w połowie zwijanej na początku porcji wełny przewiąż ją przygotowanym odcinkiem wełny i zawiąż na supeł. Następnie przełóż nożyczki w jedną z utworzonych w ten sposób w porcji wełny pętelek i przetnij nitki. To samo zrób z drugiej strony supełka (z drugą pętelką). KROK 2:
Trzymając porcję wełny za dwa najdłuższe końce, krótsze jej końcówki uformuj w jedną stronę i przytnij na kształt kulki (jak żywopłot). W ten sam sposób przygotuj też drugą, nieco mniejszą kulkę wełnianą, pamiętając o pozostawieniu za każdym razem dwóch dłuższych odcinków wełny. W ten sposób uzyskaliśmy brzuszek i główkę naszego kurczaczka wielkanocnego. KROK 3:
Przygotowany wcześniej miękki drucik docinamy do chcianej długości (ok. 5 cm absolutnie wystarczy). Zginamy go na pół i przekładamy przez brzuszek kurczaczka (większą kulkę). Zwróćmy uwagę, ażeby supełek z dwoma dłuższymi końcami znajdował się na górze. Następnie oba końce drucika kilkukrotnie zwijamy wokół siebie, a końcówki zaginamy w formę nóżek. W zależności od przeznaczenia kurczaczka, możemy wygiąć mu równoległe nóżki (będzie mógł stać na stole) lub pozostawiamy proste końcówki drucika ażeby później przymocować je do rączki lub rantu wiklinowego koszyczka ze święconką.
KROK 4:
Gdy nogi kurczaczka są już przytwierdzone, dołączamy do brzuszka głowę. Dłuższe końce wełny jednej i drugiej kulki związujemy ze sobą na supeł. Wystające odcinki docinamy do długości odpowiadającej wełnie wybranej kulki. Korpus kurczaczka jest gotowy.
KROK 5:
Z czerwonej, aksamitnej wstążki (bądź z czerwonego filcu) wycinamy dzióbek, poprzez obcięcie rożka materiału. Następnie nakrapiamy na nią niewielką ilość kleju szybkoschnącego (najlepiej w formie żelu) i przytwierdzamy do główki. W ten sam sposób przyklejamy koralikowe oczy kurczaczka.
Kurczak wielkanocny z wełny gotowy!
Zobacz też: Jak barwić jajka na Wielkanoc >>>
Autor: garneczki.pl
Stemple do ciastek sprawią że przygotowane przez nas słodkości będą świetnie prezentować się na wielkanocnym stole. Gdzie kupić: garneczki.pl
Kurczaczki wielkanocne inaczej - z czego jeszcze można je zrobić
Jeżeli chcesz samodzielnie wykonać kurczaczka wielkanocnego, możesz do tego wykorzystać także inne materiały. Wystarczy trochę kretywności i uda się wyczarować kurczaczka z tego, co masz pod ręką.
Kurczaczek wielkanocny z filcu. W żółtym filcu wytnij poszczególne części kurczaka, zszyj ze ze sobą, a środek wypełnij watą. Doszyj skrzydełka (też z żółtego filcu) i dzióbek(z czerwonego filcu). Zrób nóżki z drutu (podobnie jak przy kurczaku z wełny).
Kurczak wielkanocny z bibuły i papieru. Taką ozdobę zrobią samodzielnie nawet młodsze dzieci. Wytnij z żółtego brystolu kółko, a żółtą bibułę potnij na "piórka". Przyklej jej do brystolu. Użyj pomarańczowych słomek, aby zrobić nóżki kurczaka. Przytwierdź je do kółka od spodniej strony. Przklej też bibułę, która będzie skydełkami. Do kółka na wierzchu przyklej czarne guziki jako oczy i czerowny trójkócik papieru (dzióbek).
Kurczaczki, pisanki, stroiki - najładniejsze ozdoby wielkanocne DIY - GALERIE
Autor: agencjafree/living4media
Pisanki jak malowane ręką artysty? Nic trudnego. Zobacz jak samodzielnie wykonać malarskie pisanki w domu. Wystarczy poznać absolutne podstawy techniki decoupage. Zobacz naszą galerię KROK PO KROKU malarskich pisanek wielkanocnych!
Autor: agencjafree/living4media
Wyjątkowo ładne pisanki warto wyeksponować w sposób szczególny, na przykład pod szklanym kloszem kupionym w sklepie z artykułami gospdarstwa domowego lub w kwiaciarni.
Autor: agencjafree/living4media
Autor: mat. prasowe Tchibo
Nawet jedzenie może być dekoracją wielkanocną - zabawne mufiiny-zajączki rozbawią i ozdobią stół.