Piece kaflowe kojarzą się z wnętrzami pełnymi ciepła i rodzinnej atmosfery, są niezmiernie wydajne i przyjazne dla otoczenia. Wbrew pozorom, sprawdzają się nie tylko w klasycznych wnętrzach, ale i w nowoczesnych aranżacjach. Czego chcieć więcej?

Ogrzewanie mieszkania: zdrowy piec kaflowy

Dzięki unikalnemu połączeniu budulców ceramicznych (kafle, glina i cegły szamotowe), piece kaflowe charakteryzują się niezwykłymi właściwościami grzewczymi. Ich głównymi zaletami są wysoka odporność na zmienne obciążenia cieplne oraz bardzo duża zdolność kumulowania ciepła. Sprawia to, że piece tego typu są niezwykle oszczędne – grzeją jeszcze na długo po wygaśnięciu paleniska, w powolny sposób oddając do pomieszczenia zmagazynowane w sobie ciepło. Jednak niewiele osób wie, że, w przeciwieństwie do standardowych metalowych grzejników, które wydzielają gorące, zjonizowane dodatnio powietrze, piece kaflowe oddają ciepło w postaci bardzo przyjaznego dla człowieka promieniowania podczerwonego. Jest to promieniowanie porównywalne do naturalnego promieniowania słonecznego. Ze względu na to, piecom kaflowym można przypisać miano najzdrowszego sposobu ogrzewania mieszkania.

Piec kaflowy: we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych

Piece kaflowe charakteryzują się bardzo dużą trwałością i są łatwe do utrzymania w czystości, jednak to estetyka ich powierzchni kaflowych jest aspektem, który zachwyca najbardziej – są intrygującymi i niezmiernie oryginalnymi elementami ozdobnymi pieców. Tego typu piece kojarzą się ze starym budownictwem, i faktycznie – doskonale prezentują się w klasycznych i rustykalnych wnętrzach oraz pomieszczeniach stylizowanych na retro, ale coraz częściej można je spotkać również w nowoczesnych aranżacjach. Wprowadzają one do wnętrz wyjątkową atmosferę, a poszczególne kafle to często małe dzieła sztuki, wprawiające w podziw zarówno entuzjastów pieców kaflowych, jak i każdego miłośnika pięknych, ponadczasowych wytworów. Piec kaflowy to niezwykle uniwersalny sposób ogrzewania mieszkania – jeśli twoje lokum urządzone jest w nowoczesnym duchu, nie musisz rezygnować z tego pięknego elementu wyposażenia! Wystarczy, że dobierzesz do wystroju danego wnętrza odpowiednie kafle, które stworzą bryłę pieca i nadzadzą jej unikalny i niepowtarzalny charakter. Piece kaflowe najczęściej spotyka się w salonach i kuchniach, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, by ozdobić nimi takie pomieszczenia jak gabinet, sypialnia czy łazienka.