Kominek nowoczesny: pomysły na kominki w salonie. 15 inspiracji!

2017-06-30 0:54

Czas na kominek nowoczesny! Choć klasyczne modele wciąż cieszą się popularnością, to jednak mają silnego konkurenta. A jakie są nowoczesne kominki? Przede wszystkim eleganckie, proste w budowie, ale bardzo efektowne. Tam gdzie nie da się zastosować typowego kominka, zastępuje go biokominek.

Spis treści

  1. Nowoczesny kominek w salonie, czyli jaki?
  2. Kominek nowoczesny na biopaliwo, czyli biokominek
  3. Biokominek w salonie: poradnik WIDEO
  4. Pomysły na nowoczesny wystrój: GALERIE ZDJĘĆ

Na kominki w salonach decyduje się coraz więcej osób. Tradycyjne, ozdobne kominki nie zawsze pasują do nowoczesnych wnętrz. Odpowiedzią na to są nowoczesne kominki, które wyróżniają się prostotą. Kominek, bez względu na formę, zawsze kojarzony jest z ciepłem domowego ogniska. Sprawia, że atmosfera staje się przyjemna i harmonijna, a wokół niego najczęściej pojawiają się wygodne kanapy. Salon z kominkiem staje się idealnym miejsce do odpoczynku i wytchnienia po ciężkim dniu. 

Nowoczesny kominek w salonie, czyli jaki?

Nowoczesne kominki charakteryzują się prostą konstrukcją, w końcu muszą komponować się z wnętrzami urządzonymi w stylu minimalistycznym, loftowym, skandynawskim czy eklektycznym. Najczęściej są one wykonane z materiałów typu gips-karton, dzięki temu możemy pomalować je na dowolny kolor, tak aby spójnie wpisywały się w wystrój.

Nie przegap: Styl minimalistyczny - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Nowoczesne kominki często są wykończonych również płytami kamiennymi. Najpopularniejszy jest marmur, granit i trawertyn. Są to lekkie konstrukcje dostosowane do nowoczesnych wnętrz. Ponadto wyróżniają się klasycznie eleganckim designem. W tym sezonie ogromną popularnością cieszy się marmur. Warto więc z tego korzystać, bo trend ten przekłada się na szerszą ofertę ciekawych kominków do salonu.

Kominek nowoczesny na biopaliwo, czyli biokominek

Prawdziwym hitem są biokominki. Możemy postawić je w dowolnie wybranym przez nas wnętrzu, a rozmiar kominka dopasowujemy do przestrzeni. Do wyboru mamy biokominki wolnostojące, które możemy postawić np. na komodzie, i modele do zabudowy.

Zobacz też: Nowoczesne wnętrza - GALERIE pełne INSPIRACJI >>>

Biokominki są idealne dla osób mieszkających w bloku. Wystarczy, że mamy odpowiednią wentylacje w mieszkaniu i możemy pozwolić sobie na zaaranżowanie wnętrza z biokominkiem w roli głównej. Tego typu kominki nie emitują dymu, zapachu i popiołu. Są one zasilane przez płynne biopaliwo. Ze względu na te cechy uznawane są za rozwiązanie ekologiczne i korzystne dla środowisko (stąd zresztą przedrostek bio-). Warto jednak pamiętać, że biokominki emitują bardzo mało ciepła, w związku z tym trzeba je traktować bardziej jako efektowną dekorację. Odwdzięczają się jednak fantazyjnymi, niekiedy futurystycznymi formami. A na taniec ognia w nich można patrzeć godzinami!

Biokominek w salonie: poradnik WIDEO

Pomysły na nowoczesny wystrój: GALERIE ZDJĘĆ

Z kominkiem, biokominkiem, ale też bez niego - w nowoczesnych wnętrzach dużo się dzieje. Warto być na bieżąco i poszukać inspiracji dla siebie!