Styl uniwersalny, sprawdzi się w każdym wnętrzu, bez względu na jego wielkość. Klasyczne kształty, dobrej jakości materiały i wygodna aranżacja wnętrz to cechy stylu nowoczesnego.

Nowoczesne aranżacje wnętrz

Nowoczesny komfort nie wyklucza miłośników wyrazistych kolorów. Trzeba tylko zdecydować, który lubimy najbardziej, aby aranżacja wnętrz nie była chaotyczna. Wyrazisty kolor ma nadać wnętrzu charakter. W tym sezonie odcienie niebieskiego, inspirowane miejskimi drapaczami chmur, wracają do łask projektantów i stylistów. Zobaczcie, jak zmieniło to spokojne wnętrze na zdjęciu głównym.

Obok niebieskiego, pomarańczowy to drugi kolor sezonu 2013, który idealnie wpasuje się w konwencje stylu nowoczesnego. W odróżnieniu od niebieskiego lepiej sprawdzi się na pojedynczych meblach niż na ścianie. Najmodniejszy odcień? Pantone 159, głęboki, mocny kolor, który najlepiej komponuje się ze spokojnymi kolorami ziemi. Aranżacja wnętrz w tym kolorze napewno doda Ci energii.

Aranżacja wnętrz: czym się kierować urządzając pokój?

1. Jeśli chcesz mieć wygodną aranżację wnętrz, urządzaj pokój dla siebie. Choć w tym sezonie trendbooki zwracają uwagę na kolor niebieski i pomarańczowy, dajmy się na nie namówić tylko pod warunkiem, że je bardzo lubimy i chcemy mieć je w aranżacji wnętrz. Kluczem do dobrego samopoczucia we wnętrzu jest przebywanie wśród kolorów, które nam się podobają.

2. Nowoczesne aranżacje wnętrz to głównie wygląd, ale namawiamy was do potraktowania wygody jako najważniejszego celu. Zastanówmy się, co wywołuje w nas poczucie komfortu, co sprawia że dana aranżacja wnętrz jest przytulna. Wygodny mebel? Ulubione dodatki? Rodzaj oświetlenia? Bez względu na odpowiedz pamiętajmy, by konsekwentnie trzymać się prostych nowoczesnych kształtów w aranżacji wnętrz.

3. Oświetlenie to ogromnie ważny element w aranżacji wnętrz. Jeśli urządzamy pokój główne oświetlenie powinno być ciepłe, a kształt żyrandola miły dla oka, nienapastliwy. Dodatkowe lampki mile widziane, ale w stylu pasującym do wyposażenia i całej aranżacjiw wnętrza.