Kolorowe meble kuchenne to odważne podejście do tematu wystroju kuchni. Czy warto zdecydować się na kolorowe meble kuchenne i nietypowe połączenia odcieni? Obejrzyjcie naszą galerię zdjęć - wybraliśmy zdjęcia kuchni, które mają kolorowe meble kuchenne: niebieskie, fioletowe, czerwone, czarne, szare, żółte, zielone, a nawet różowe - prezentujemy 20 inspiracji na meble kuchenne. Największym wyzwaniem przy projektowaniu kuchni dla siebie jest konieczność wybrania tylko kilku z wielu dobrych pomysłów. Kuchnie oprócz tego że efektowne, muszą być też wygodne. Dlatego wybierając meble kuchenne oprócz koloru frontów, postawcie na sprawdzoną nowoczesność, dobre rozplanowanie zabudowy i trwałe materiały. Tylko wtedy kuchnia będzie ładna i wygodna w użytkowaniu. Jeśli kuchnia jest otwarta kolory mebli kuchennych muszą być dopasowane do wystroju salonu. W zamkniętej kuchni wybierając kolory mebli kuchennych zwróćmy uwagę na wielkość i kształt pomieszczenia, tak by kolorowe fronty mebli nie przytłoczył wnętrza kuchni. Niech więc kupione meble kuchenne sprostają upływowi czasu, zmiennej modzie i wymogom funkcjonalnym. Urządzając kuchnię i wybierając do niej kolory mebli, starajmy się robić to tak, by kuchnia podobała się nam także za kilka-, kilkanaście lat.

Meble kuchenne: jakie kolory frontów

Kolorowe meble kuchenne to mocny element w aranżacji. Jeśli wybieramy kolorowe fronty mebli kuchennych, to zabudowa powinna być prosta. Nowoczesne kolorowe kuchnie mogą mieć  fronty: lakierowane, często z mocnym połyskiem, drewniane, fornirowane, z przeszkleniami z matowych tafli. W takiej kuchni większość rzeczy ukrywa się w szafkach i szufladach. Na wierzchu pozostają jedynie nieliczne, za to dizajnerskie urządzenia i przybory kuchenne. Ściany w kuchni okłada się efektownymi tworzywami - gładkimi płytami kamiennymi, gresami, różnymi gatunkami drewna egzotycznego, szkłem. Ponadto kolorowe meble kuchenne często też korzystnie wypadają w połączeniu ze stalą i chromem.

Kolorowe meble kuchenne: jak zaplanować zabudowę kuchni

Kolorowe meble kuchenne często są łączone z innymi odcieniami. Kolory frontów potrafią wyznaczać strefy w kuchni. Najczęściej szafki stojące służą do przechowywania rzeczy większych i cięższych, wiszące – drobniejszych i lżejszych. W sporej kuchni można ustawić wyłącznie szafki stojące, a nad nimi
powiesić półki na podręczne naczynia, przyprawy i drobiazgi. Dodaje to lekkości całej aranżacji kolorowej kuchni. Inne rozwiązanie do nowoczesnej kuchni – wysoka zabudowa, w którą są też wbudowane sprzęty kuchenne. Piekarnik i mikrofalówkę warto wtedy zainstalować nie na standardowej wysokości, a wyżej – na poziomie ramion, co ułatwia korzystanie z nich. Część urządzeń można ukryć za frontami mebli kuchennych, np. lodówkę z zamrażarką oraz zmywarkę. Ma to znaczenie w kuchni otwartej na salon, bo nie psuje jego reprezentacyjnego charakteru. W nowoczesnej kuchni sprawdzą się też kolorowe meble kuchenne zaprojektowane na całej ścianie, ale wtedy potrzebna jest jeszcze wyspa z blatem do pracy. W małej kuchni zmieści się tylko tzw. słupek na wybrane sprzęty, ustawiony na końcu ciągu roboczego. Wybierając kolory mebli kuchennych popularne jest też łączenie pojedynczych mebli o różnych stylach. Stary kredens świetnie ożywia i tradycyjną, i nowoczesną aranżację kuchni. Często chcąc wprowadzić kolor do kuchni decydujemy się na inny, wyrózniający kolor wyspy kuchennej. Taka wyspa nie tylko ma walory estetyczne, lecz także skraca dystans między głównymi strefami kuchni. Smaczku kolorowej kuchni dodadzą designerskie elementy wyposażenia. Przykładowo okap musi cicho pracować i skutecznie usuwać parę, ale może przy tym wyglądać bardzo efektownie.

Kolorowe meble kuchenne: kuchnia z salonem

Nowoczesna kolorowa kuchnia połączona z salonem prowokuje do salonowego wykończenia - zastosowania takich samych materiałów na podłogę, ściany i meble. W ten sposób na kuchenne podłogi wchodzi drewno, na szafki – eleganckie forniry, na blaty – drewno lub ekskluzywny kamień. Nie możemy jednak udawać, że meble w kuchni pełnią taką samą funkcję jak te w salonie. Są przecież narażone na zamakanie, parę wodną, obtłuczenia. Dlatego wybierając kolorowe meble kuchenne, pamiętajmy że powinny być wykonane z materiałów wytrzymałych lub dobrze zabezpieczonych. Również podłoga w kuchni powinna łączyć w sobie salonowy prestiż i możliwość sprostania kuchennym obowiązkom. Dlatego chętnie stosuje się kamień i drewno. Zasłony powinny być uszyte z tkanin, które łatwo uprać, a jeśli w otwartej kuchni postawimy kanapę, to koniecznie z łatwym do wymiany i uprania pokrowcem. Słowem, nie należy udawać, że kuchnia nie jest kuchnią, a jeśli chcemy ją „upokojowić”, róbmy to inteligentnie. Możliwości jest coraz więcej, a oferta kolorowych mebli kuchennych coraz bogatsza.