Jak zaaranżować stół wielkanocny? Dużo inspiracji na stół w odcieniach pasteli

2024-03-28 11:44

Wielkanoc to doskonała okazja do stworzenia wyjątkowej aranżacji stołu, która odzwierciedli atmosferę tego świątecznego okresu. Jeśli chcesz, aby twój stół był jednocześnie elegancki i subtelny, postaw na pastele. Delikatne kolory wprowadzą do twojego wnętrza delikatność i świeżość.

Spis treści

  1. Aranżacja wielkanocnego stołu w pastelach krok po kroku
  2. 1. Zacznij od obrusu!
  3. 2. Pastelowa zastawa na Wielkanoc
  4. 3. Złote sztućce na Wielkanoc
  5. 4. Świeże kwiaty, bazie, rzeżucha i owies
  6. 5. Wielkanocne dekoracje
  7. Pastelowa aranżacja stołu na Wielkanoc. Zdjęcia

Aranżacja wielkanocnego stołu w pastelach krok po kroku

1. Zacznij od obrusu!

Chociaż teoretycznie stół wielkanocny może obyć się od obrusu, to bez wątpienia nadaje on pewnej odświętności całej aranżacji. Jaki obrus wybrać na Wielkanoc? Mamy dla ciebie kilka propozycji.

  • biały obrus na Wielkanoc: to doskonałe tło dla wszystkiego, co znajdzie się na stole. Sprawi, że aranżacja będzie świeża, a jednocześnie jej nie przytłumi, pozwalając wybrzmieć wszystkim dodatkom.
  • pastelowy obrus na Wielkanoc: wybierz obrus w barwie rozbielonego różu, błękitu, zieleni lub żółci, jeśli chcesz osiągnąć maksymalnie pastelowy look lub… masz zamiar podejść z umiarem do pozostałych elementów, które pojawią się na stole.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdzie kupić obrusy świąteczne na Wielkanoc? Obrusy wielkanocne z aktualnych kolekcji

2. Pastelowa zastawa na Wielkanoc

Jeśli postawiłeś na biały obrus, zrezygnuj z białej zastawy. Postaw na wiosenne, wielkanocne wzory lub jednokolorowe naczynia w pastelach.

W przypadku, gdy to obrus jest pastelowy, śmiało wyciągnij białą zastawę. Biała porcelana to klasyka, ale możesz także zdecydować się na wariant z delikatnym twistem, dodając na przykład subtelną ornamentykę czy złote akcenty. Biel doskonale współgra z pastelowymi tonami, tworząc harmonijną bazę dla reszty dekoracji.

Nie wahaj się również sięgać po talerze, które albo będą stanowiły kontrast dla obrusu (np. różowe talerze na błękitnym obrusie czy żółte na zielonym) lub idealnie się w niego wtopią. Zastanów się, na jakim efekcie ci zależy!

3. Złote sztućce na Wielkanoc

Wielkanocna aranżacja w pastelach nie może obyć się bez delikatnego błysku. Z pastelowymi kolorami świetnie współgra złoto, które ociepli całą aranżację i doda jej nuty elegancji.

4. Świeże kwiaty, bazie, rzeżucha i owies

Wielkanoc to w końcu święto odradzającej się natury. Na środku stołu ustaw wazon ze świeżymi kwiatami, np. tulipanami, frezjami lub żonkilami. Możesz z powodzeniem zastąpić je również roślinami doniczkowymi: hiacyntami, szafirkami itd. Pamiętaj, aby kolor kwiatów dopasować do ogólnej kolorystyki stołu.

Do wazonu możesz wstawić także bazie.  Dodaj do kompozycji zawieszki w typowo wielkanocnych kształtach, takich jak jajka czy zajączki. Nie zapominaj o rzeżusze i owsie, które będą na stole zielonym i świeżym elementem.

5. Wielkanocne dekoracje

Aby nadać mocy aranżacji, nie zapomnij o dodatkach! Na stole przyda ci się solniczka i pieprzniczka na Wielkanoc np. w kształcie królika, na obrusie poukładaj pisanki i inne subtelne dekoracje.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Solniczka i pieprzniczka na Wielkanoc: gdzie kupić? Zobacz 10 świątecznych wzorów

Pastelowa aranżacja stołu na Wielkanoc. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Aranżacja stołu wielkanocnego w 5 różnych stylach. Inspiracje i zdjęcia

Wiosenne kwiaty – prymule

QUIZ. Co powinno znaleźć się na wielkanocnym stole?

Pytanie 1 z 14
Na wielkanocnym stole nowe życie i odrodzenie symbolizują:
Więcej z działu - WIELKANOC

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany