Wielkanocne dekoracje stołu oprócz wyjątkowego efektu wizualnego, ma także swoją symbolikę. Dekorując swój stół na Wielkanoc, warto pamiętać o akcesoriach, które pomogą nam stworzyć piękną oprawę świąt. Pisanki, króliczki czy rzeżucha zasadzona w ozdobnym naczyniu to numery jeden wśród propozycji wielkanocnego nakrycia stołu.

Wielkanocna dekoracja stołu: łącz kolory

Wiodącymi kolorami w wielkanocnej dekoracji stołu jest kolor żółty oraz zielony. Ten pierwszy jest symbolem radości oraz życia, kolor zielony zaś ma nawiązywać do budzącej się do życia przyrody. Oba kolory idealnie prezentują się na tle bieli. Dlatego też, w okresie świątecznym warto postawić na śnieżnobiały obrus czy zastawę w takim samym kolorze. Barwne ożywienie możemy wprowadzić za pomocą świątecznych dekoracji. Jak podpowiada stylistka marki home&you Hanna Maruta, w tej roli idealnie sprawdzą się kolorowe podkładki, świeczniki czy figurki dekoracyjne nawiązuje do wielkanocnej tradycji.

Wielkanocna dekoracja stołu: nie zapomnij o symbolach

Nie bój się eksperymentować z wielobarwnymi dekoracjami stołu. Decydując się na ciepłe, pastelowe odcienie, z powodzeniem możemy łączyć różnorodne kolory. Żółte kurczaczki czy kolorowe pisanki pomogą nie tylko stworzyć radosną atmosferę wokół świątecznego stołu, ale także zaakcentują bogatą symbolikę Świąt Wielkanocnych. Świetnym tłem dla świątecznych potraw i wielkanocnych symboli będą także barwy naturalne, czyli połączenie brązu, bieli, a także zieleni i koloru żółtego. Nieodzownym elementem wielkanocnego stołu jest oczywiście rzeżucha symbolizująca odradzające się życie. Całość idealnie uzupełnią oryginalne dodatki z wikliny lub drewna.

Elegancja na wielkanocnym stole

Atmosferę prawdziwie wielkanocnej elegancji zapewnią nam dodatki oraz naczynia w klasycznym, eleganckim stylu. Do białej zastawy i obrusu warto dobrać połyskujące dodatki, które wprowadzą na świąteczny stół iście uroczysty nastrój. Jeśli lubisz kontrastowe zestawienie, z powodzeniem możesz postawić na akcenty w kolorze fioletowym. Bukiet irysów w stylowym wazonie, na tle śnieżnobiałej zastawy z pewnością zrobi wrażenie na gościach.