Sposób na urządzenie wąskiego przedpokoju

2016-04-04 18:04
Sposób na wąski przedpokój
Autor: Krzysztof Zasuwik

Mały, wąski przedpokój, to problem większości niedużych mieszkań w blokach. W takim przedpokoju często nie ma miejsca na wstawienie wolnostojącej szafy czy też stworzenie szafy wnękowej. Zwykle używana na codzień odzież wierzchnia, obuwie, akcesoria (torebki, parasolki) pozostają wtedy na widoku, powodując wrażenie nieładu. Jak można rozwiązać ten problem?

W wąskim, niewielkim przedpokoju, ciężko wygospodarować miejsce, by wstawić szafę na ubrania i buty. Kurtki i płaszcze można wprawdzie wieszać wprost na ścianie, a buty stawiać na podłodze, ale jeśli chcemy uniknąć wrażenia nieładu, zwłaszcza w przypadku ciasnego pomieszczenia, należy możliwie jak najwięcej rzeczy schować.

Jak urządzić wąski przedpokój

Proponujemy proste rozwiązanie do wąskiego prezdpokoju, które jest alternatywą dla szafy w przedpokoju i pozwala w praktyczny sposób zagospodarować niewielką przestrzeń: przepierzenie. Odpowiednią ściankę można je wykonać z płyty karton-gipsowej (wtedy przyda się pomoc fachowca) lub z płyty drewnopochodnej (to można zrobić samemu).

Ściankę montujemy w pewnej odległości od właściwej ściany przedpokoju, w zależności od możliwości jakie daje pomieszczenie (w bardzo wąskim może to być np. 30 cm). Ważne, by zachować wygodne przejście. Szerokość przepierzenia również można dopasować do indywidualnych potrzeb. Za ścianką powstaje w przedpokoju schowek na buty i płaszcze. Wystarczy zamontować wieszak lub drążek oraz stworzyć półeczkę, by wszystkie zakłócające porządek przedmioty znalazły swoje miejsce. Dodatkowo ściankę w przedpokoju można wykorzystać jako miejsce na zamontowanie dużego lustra, które w przedpokoju jest bardzo przydatne, a przy tym optycznie powiększa jego powierzchnię.