Wielkanocna dekoracja stołu: różowo-szare nakrycie stołu

2014-04-14 13:53

Wielkanocna dekoracja stołu to jeden z najważniejszych elementów wprowadzających do wnętrza wyjątkowo świąteczny klimat. Ładne nakrycie stołu pomoże nam stworzyć piękną oprawę Świąt Wielkanocy. Zaskocz swoich gości i zaszalej z kolorem. Odważnie połącz ze sobą nieco kiczowaty róż z modną szarością, a otrzymasz fascynujący efekt.

W okresie świątecznym wszystkie chwyty dozwolone. Dekoracja wielkanocnego stołu nie musi być nudna! W tym czasie możesz pozwolić sobie na odważne zestawienia kolorystyczne, a otrzymasz zaskakująco oryginalny efekt. Idealnie zaprezentuje się połączenie odważnego różu z modną szarością.

Dekoracja stołu: szaro-różowe nakrycie wielkanocnego stołu

W okresie Wielkanocy na pozór niemożliwe połączenia stają się możliwe. Nakrycie stołu, którego przewodnimi barwami jest kiczowaty róż oraz elegancka szarość, oczaruje gości. Delikatna szarość pomoże zniwelować nieco przesłodzoną dekorację, a oryginalna zastawa nada całości bardziej elegancki klimat. Całość świetnie skomponuje się z kwiatami oraz kwiatowymi akcentami. Jeśli dekoracja stołu, w której królują motywy kwiatowe wydaje ci się zbyt kiczowata, pamiętaj, że gładki obrus wprowadzi idealną równowagę na wielkanocny stół i nada mu nowoczesnego wyrazu. Z kolei jeśli pragniesz, by na wielkanocnym stole zapanował swojski luz, możesz zdecydować się na obrus z nadrukiem w groszki czy paski. Dobrym pomysłem jest łączenie stylów i motywów, ale nie można z tym przesadzić. Nie rezygnuj z papierowych serwetek. Modne faktury i wzory nadadzą dekoracji stołu dodatkowego uroku, a także sprawią, że całość będzie wydawała się mniej oficjalna. Ciekawym rozwiązaniem jest także wykorzystanie do dekoracji stołu i krzeseł zróżnicowanych bieżników. Zamiast tego możesz fantazyjnie przewiązać krzesła ozdobną wstążką. Nie zapominaj także o najbliższym otoczeniu wielkanocnego stołu. Do wiszącej lampy możesz podpiąć oryginalną dekoracją z typowo wielkanocnymi akcentami.

Stół wielkanocny
Autor: Marcin Czechowicz Stół wielkanocny w pudrowej odsłonie. Przezroczyste naczynia (seria Frodig, Pokal, IKEA) zestawiono z fajansową cukiernicą i starą paterą. Ozdoby wielkanocne (ptaszki, piórka, wydmuszki itp.) także są utrzymane w bieli, by całość pozostała świetlista, delikatna i lekka. Miłośnikom akcentówkolorystycznych polecamy dołożenie dwóch czy trzech wydmuszek jasnoliliowych.