Dekoracja stołu na Wielkanoc w kolorach pastelowych zaczerpniętych z natury

2016-04-06 11:27 Monika Czerwińska-Konarska

Dekoracja stołu na Wielkanoc jest zazwyczaj jasna, pastelowa, zupełnie inna niż na święta zimowe. Budząca się znowu do życia przyroda, kwitnące krzewy i pierwsze kwiaty sprawiają, że chcemy przenieść te wszystkie kolory do domu. A że najbardziej uroczystym i rodzinnym posiłkiem jest śniadanie wielkanocne raczej rezygnujemy ze świec i błysku stawiając na dekoracje naturalne.

Czy jest kolor przewodni, jedynie słuszny i obowiązujący w dekoracji stołu na Wielkanoc? Na szczęście nie! Zazwyczaj dekorujemy stół na Wielkanoc w takim kolorze, który lubimy najbardziej albo do którego pasują już posiadane przez nas dekoracje. Dekoracja stołu na Wielkanoc może być minimalistyczna w kolorze białym, z tradycyjnie żółtymi dodatkami, zielonymi lub pastelowymi. Modne jest nakrycie stołu w kolorach neutralnych z dodatkiem beżu – niebarwionymi jajkami, ptasimi piórkami, drewnianymi deskami jako półmiski. Do tego stylu pasuje także nieprzykryty drewniany stół.

Dekoracja stołu na Wielkanoc w kolorze białym

Dekoracja stołu w kolorze białym jest zawsze elegancka i bezpieczna. Niezależnie od tego czy utrzymana jest w stylu nowoczesnym  czy klasycznym. Biel zastawy możemy podkreślić białymi świeżymi kwiatami lub w delikatnym , pastelowym ale jednym kolorze. Do białej dekoracji stołu  będą także pasowały  także  białe lniane serwetki.

Dekoracja stołu na Wielkanoc w kolorach pastelowych

Dekoracja stołu na Wielkanoc w kolorach pastelowych jest bardzo wdzięczna dekoracją, chętnie wybierana. Pastelowa dekoracja jest zazwyczaj oparta na świeżych kwiatach i roślinach: tulipanach, narcyzach, żonkilach i hiacyntach. Możemy zdecydować się na wybór jednego koloru pastelowego – na przykład jasnego różu, możemy wybrać dwa lub trzy kolory: róż, fiolet i niebieski lub róż i zieleń, fiolet, niebieski i zielony. Im więcej kolorów wybierzemy tym dekoracja będzie weselsza i bardziej wiosenna, na pewno będzie się podobała dziewczynkom i większości kobiet. Dekoracja stoły z jednym kolorem pastelowym będzie bardzo subtelna, elegancka i wyrafinowana.

Dekoracja stołu na Wielkanoc w kolorach neutralnych

Dekoracja stołu w kolorach neutralnych, jest dekoracją najbardziej uniwersalną. Taki pomysł  na dekoracje spodoba się zarówno tym, którzy na co dzień nie przepadają za kolorami ale i tym, którzy kolorami są już zmęczeni. Bezowe dodatki poza tym nie są ani drogie skomplikowane. Maga to być jajka w naturalnych skorupkach, nakrapiane piórka, gałązki wierzby w wazonie lub uwite w gniazdko. Takie neutralne dekoracje dają też możliwość swobodnej zmiany aranżacji stołu, rozbudowania jej, nawet dołożenia jednego koloru – na przykład żywych wiosennych kwiatów.