Dekoracja stołu na Wielkanoc. Kolorowo, pastelowo czy na biało?

2016-04-06 11:34 Monika Czerwińska-Konarska

Wielkanoc  kojarzy się z wyjątkową dekoracją stołu. Jest  także dobrą okazją do odświeżenia aranżacji salonu. Wielkanoc i wiosna to budzące się znowu wesołe kolory. Bawmy się więc i cieszmy nimi, a dekoracja stołu na Wielkanoc niech sprawi nam po prostu wiele radości.

Dekoracja stołu na Wielkanoc może  być naprawdę przyjemnością. Wielkanoc to święto wiosny, wszystko budzi się znowu do życia, pojawiają się na nowo kolory. Korzystajmy więc z tych możliwości tworząc lekką i radosną, kolorową dekorację stołu. Wielkanoc to nie tylko kolor żółty jak do niedawna nam się wydawało, ale całe mnóstwo innych. Niech pojawią się błękity, fiolety, róż i świeża zieleń. Pamiętajmy tylko o tym, że jeśli decydujemy się na kilka rożnych kolorów korzystajmy z ich wersji pastelowych, jeśli stawiamy tylko na jeden lub dwa kolory możemy zdecydować się na ich wersje nasycone.

Dekoracja stołu na Wielkanoc: biała zastawa i kolorowe dodatki

Wielkanoc to czas wyjątkowy. Świat odradza się do życia, znowu pojawiają się kolory. Dlatego dekoracja stołu na Wielkanoc też zazwyczaj jest bardziej kolorowa i wesoła niż podczas świąt zimowych. Kolorowa dekoracja stołu to nie tylko kolorowa zastawa. Śmiało możemy korzystać z białej, w stylu nowoczesnym lub tradycyjnym,  uzupełniając stół kolorowymi dodatkami. Może to być obrus w pastelowym odcieniu fioletu lub błękitu, do tego biały lub przezroczysty wazon ze świeżymi ciętymi kwiatami. Możemy wybierać spośród kolorowych tulipanów, żonkili i hiacyntów. Do delikatnego odcienia błękitu pięknie będą wyglądały jasno fioletowe tulipany lub hiacynty albo ciemnoróżowe tulipany. Do fioletowego natomiast mocno różowe tulipany i hiacynty. Zdecydujmy się na jeden odcień kwiatów – będzie przecież jeszcze świeża i wiosenna zieleń liści oraz kolorowe potrawy. Na stole pewnie też pojawią się jeszcze pisanki , świece w kształcie jajek, zajączki lub baranki.

Dekoracja stołu na Wielkanoc: kolorowa zastawa i białe kwiaty, baranki…

Wielkanoc to idealna okazja do kolorowej dekoracji stołu. Możemy śmiało wykorzystać kolorową zastawę stołową. W tym roku do dekoracji stołu i aranżacji salonu modne są odcienie koloru niebieskiego. Jasny, pudrowy błękit lub bardziej nasycony ale ciepły odcień niebieskiego. Takie odcienie niebieskiego ładnie harmonizują oczywiście z czystą bielą obrusa ale także z delikatnym fioletem i tradycyjnym dla Wielkanocy kolorem żółtym. W takich zestawach kolorystycznych ważne są proporcje poszczególnych kolorów. Niech kolor niebieski dominuje, na białym lub fioletowym tle obrusa, a kolor żółty pojawi się tylko w formie kolorowych dodatków: tulipanów, żonkili, świątecznych króliczków, pisanek lub świeczników. Pamiętajmy też, że kwiaty przyniosą nam jeszcze na stół wiosenną zieleń. Innym pomysłem na uzupełnienie kolorowej dekoracji stołu na Wielkanoc są kwitnące na biało gałęzie mirabelki. Drobne białe kwiatki w prostym wazonie na pastelowo fioletowym obrusie w towarzystwie zastawy w ciepłym odcieniu koloru niebieskiego będą elegancką i świeżą dekoracją stołu. Na pewno inną niż te, które aranżowaliśmy do tej pory.