Aranżacje łazienek. TOP 10 łazienek, które was zachwycą lub zaskoczą

Prezentujemy aranżacje łazienek w domach i w mieszkaniach w bloku. Są to nowoczesne łazienki stonowane lub kontrastowe, ale zawsze wygodne. Pomysły na 10 ŁAZIENEK, które są inspirujące. W galerii zdjęcia łazienek, które was zachwycą albo zniechęcą...  Czy taki wystrój łazienki się sprawdzi?

aranżacje łazienek
aranżacje łazienek
aranżacje łazienek
aranżacje łazienek
aranżacje łazienek

Współczesne aranżacje łazienek chcą być luksusowe, ale bez ostentacji. Projektując łazienki stawiamy na nowoczesność, ale i elegancję. Nowoczesne łazienki lubią kontrasty, widać to zarówno w łączeniu materiałów wykończeniowych: kamienia ze szkłem, ceramiki z drewnem, jak i kolorów np. czerni z bielą. Biały, szary, czarny to najpopularniejsze kolory w łazience. Zastosowanie kontrastowej i zdecydowanej kolorystyki sprawia, że aranżacje łazienek nabierają głębi. Sporo osób wybiera do łazienki połączenia mocnej czerwieni czy turkusu z bielą lub klasyczne zestawienie czerwieni z bielą. Dzięki temu nowoczesne łazienki są proste i minimalistyczne, ale jakże eleganckie.

Modne aranżacje łazienek

Oglądając zdjęcia łazienek można zauważyć wprowadzanie do nich ciekawych materiałów wykończeniowych. Zwykła glazura, terakota i gres są passé. Łazienka, która aspiruje do bycia salonem kąpielowym, ma często materiały stanowiące bazę dla dizajnerskich wnętrz. Przykładowo kamienna ściana o wyraźnej fakturze (podświetlona tak, by wydobyć urodę naturalnego surowca) to przeciwwaga dla gładkiej, betonowej wylewki na podłodze i lśniących, nieskazitelnych powierzchni lakierowanych mebli oraz ceramiki łazienkowej. Surowy beton często gości na ścianach i podłodze łazienki. Taki wystrój łazienki łagodzą drewniane elementy wyposażenia i dekoracje. W minimalistycznie urządzonej łazience sprawdzi się też kolorowa ceramika łazienkowa. Dodatki powinny stylem oraz wykończeniem nawiązywać do całego wystroju łazienki. Modne aranżacje łazienek mają zapewnić kontakt z naturą oraz idealną czystość form.

Aranżacja łazienki: geometria i przestrzeń

Nowoczesne łazienki często są projektowane w duchu zen. Surowość stylu określanego jako „zen” łączy się z komfortem użytkowania łazienki. Aby osiągnąć ten efekt, musimy dysponować większą przestrzenią na urządzenie łazienki, do której „wpuścimy” ascetyczne, geometryczne formy bez dekoracji oraz oszczędną kolorystykę. Najistotniejsza jest jednak w urządzaniu łazienki spójność poszczególnych elementów wyposażenia, np. rysunek umywalki stanowiący powtórzenie kształtu wanny.

Aranżacja łazienki: loft i otwarta przestrzeń

Nadal popularnością cieszą się płytki łazienkowe typu metro oraz te z fazą. Nie tylko w odsłonie klasycznej bieli, ale coraz częściej w pastelowych beżach czy fioletach. Surowa stylistyka wnętrz loftowych i idea otwartych przestrzeni wkradła się na dobre w stylistykę łazienek. Coraz chętniej przestrzeń łazienki łączymy z częścią sypialnianą, a subtelne zasłony prysznicowe na stylizowanych, metalowych stelażach, stają się dodatkowym, onirycznym elementem dekoracji sypialni. Miedziana kolorystyka dodatków (grzejników, oświetlenia, lekkich stolików kąpielowych) w połączeniu z wolnostojącą wanną z lanego marmuru, szarością podłóg i drewnem szafek pod umywalkę, wprowadza pierwiastek elegancji i luksusu do naszych łazienek. Trend waloru i jakości czasu poświęconego na relaks powoli mości się w przestrzeni aranżacji współczesnej łazienki.

Łazienki aranżacje

Łazienki to najbardziej intymne miejsca w mieszkaniu. Ich nowoczesne aranżacje wcale nie są zimne. Coraz częściej chcemy, żeby łazienka była miłym miejscem relaksu, nawet jeśli jest to mała łazienka w bloku. Wybierając kolory płytek, ścian i aramatury mamy możliwość tworzenia dowolnego klimatu w łazience. Nasycone kolory, zdobne ornamenty i powierzchnie odbijające światło - to elementy dobre do uzyskania łazienek w stylu glamour. Kontrastowe kolory, geometryczne wzory to składniki łazienki nowoczesnej. Ponieważ remont i urządzenie łazienki sporo kosztuje, do aranżacji tych wnętrz warto się dobrze przygotować. Łazienki inspiracje czerpia zarówno ze stylu minimalistycznego, jak i z ozdobnego baroku. P

W galeriach prezentujemy zdjęcia łazienek, które są ciekawie zaprojektowane. Ich wystrój jest różny, ale na pewno wykonany z dużą dbałością o detale.

Ocena: 5
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY